ua en ru

Зростання промвиробництва в Китаї в листопаді 2012 р. досяг восьмимісячного максимуму

Автор: RBC.UA
Зростання промислового виробництва в Китаї в листопаді 2012 р. досягло восьмимісячного максимуму і склало 10,1% в порівнянні з аналогічним показником роком раніше, говориться в матеріалах Національного статистичного бюро КНР.

Зростання промислового виробництва в Китаї в листопаді 2012 р. досягло восьмимісячного максимуму і склало 10,1% в порівнянні з аналогічним показником роком раніше, говориться в матеріалах Національного статистичного бюро КНР. Аналітики чекали підвищення обсягів промвиробництва в Китаї в листопаді ц.р. на 9,8%.

У жовтні 2012 р. зростання обсягів промвиробництва склало 9,6%.

Зростання роздрібних продажів також досягло восьмимісячного максимуму в 14,9% при ринкових прогнозах 14,6%.

Читайте також: Китай збереже орієнтир зростання економіки на 2013 р. в 7,5%, - джерела

Як повідомлялось, глави китайських держпідприємств вважають, що державний сектор економіки КНР має потребу в подальшому розширенні, незважаючи на критику цієї точки зору західними економістами та міжнародними організаціями.

Водночас міжнародні організації, такі як Світовий банк, попереджають, що без подальших реформ, спрямованих на вирівнювання можливостей державних та приватних підприємств, економіка Китаю втратить динамізм, властивий їй всі останні десятиліття.

Нагадаємо, обсяг промислового виробництва в Китаї в жовтні виріс на 9,6% в річному вираженні.

Читайте також: Обсяг промвиробництва в Китаї в жовтні виріс на 9,6% в річному численні

Зазначимо, зростання внутрішнього валового продукту Китаю в III кварталі 2012 р. співпало з прогнозом аналітиків і склало 7,4% в річному численні, повідомляє Державне бюро статистики КНР.

Цей показник став найслабшим з I кварталу 2009 р., коли бушувала світова економічна криза, відзначають спостерігачі.

Економісти вказують, що III квартал 2012 р. став сьомим поспіль кварталом, коли темпи зростання ВВП Китаю сповільнюються. Тим не менш, Державне бюро статистики вказує, що стан справ в економіці нормалізується, незважаючи на слабкі показники. Головним завданням уряду як і раніше є підтримка стабільності. Раніше Пекін поставив метою домогтися збільшення ВВП в 2012 р. на 7,5%.

Згідно з прогнозами аналітиків Standard & Poor's, темпи зростання ВВП Китаю сповільняться до 7,5% цього року і складуть 8% в 2013-2014 рр.

Читайте також: Темпи зростання ВВП Китаю в 2012 р. сповільняться до 7,5%, - S&P

"За нашими оцінками, в четвертому кварталі цього року економіка Китаю досягне нижньої точки в поточному циклі уповільнення активності. Після цього економіка почне відновлюватися. Проте я б не став розраховувати на сильний відскік. І швидше за все, ми не побачимо будь-яких масштабних заходів по стимулюванню, звичайно, якщо не відбудеться серйозного погіршення на ринку праці Китаю", - заявив старший директор по суверенних ризиках країн АТР Standard & Poor's, що Тан Кім Енг.

У S&P відзначають, що темпи відновлення Китаю багато в чому будуть залежати від поліпшення динаміки в Європі: у цьому випадку можна буде розраховувати на стабілізацію китайського експорту.

Читайте також: Промвиробництво в Китаї з початку 2012 р. зросло на 10,1%

На початку квітня 2012 р. Світовий банк також скоротив свій прогноз зростання китайської економіки на поточний рік до 8,2% з колишніх 8,4%.

В свою чергу, МВФ озвучив прогноз, згідно з яким темпи зростання економіки Піднебесної за підсумками 2012 р. виявляться нижче 8%.

Незважаючи на такі показники і песимістичні прогнози, влада КНР очікує, що незабаром економіка Піднебесної повернеться до колишнього рівня зростання. Міжнародні фінансовіорганізації, зокрема МВФ і СБ, зазначають, що у Пекіна є можливості для певних маневрів, які дозволять стабілізувати ситуацію.

Зазначимо, Китай переживає спад споживання з боку своїх головних торговельних партнерів; європейська боргова криза та уповільнення зростання економіки Сполучених Штатів не дають Піднебесній можливості виправити стан національної економіки, опорою зростання якої традиційно є експорт. У подібній ситуації китайська адміністрація все ближче підходить до запуску стимулюючих інструментів підтримки економіки.