ua en ru

Росію очікує чергова "реформа часу": Дума має намір запропонувати Медведєву повернути "зимовий час"

Автор: RBC.UA
Спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін заявив, що готовий підписати депутатський запит в уряд РФ по обчисленню часу в Росії.

Спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін заявив, що готовий підписати депутатський запит в уряд РФ по обчисленню часу в Росії. Звернення депутатів буде підготовлено 24 або 25 грудня, розповів він в інтерв'ю телеканалу "Росія-1".

За словами спікера, в уряд буде направлено пропозицію повернутися до обчислення часу, що існувало до минулого року, тобто до повернення "зимового" часу (коли 27 жовтня в країні переводили стрілки годинника на годину назад).

У четвер, 20 грудня, Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції підкреслив, що рішення про повернення "зимового часу" знаходиться в компетенції уряду. Раніше про те, що рішення про "переведення стрілок" буде приймати уряд, було оголошено у вересні 2012 року, коли депутати спробували внести законопроект про перехід на постійний "зимовий час".

Читайте також: Україна перейшла на зимовий час

За словами парламентаріїв, зокрема, голови парламентського комітету з охорони здоров'я Леоніда Калашникова (КПРФ), скасування зимового часу вкрай негативно позначилося на здоров'ї росіян. Саме це і називають основною причиною скасування однієї з реформ часів президентства Дмитра Медведєва.

Відзначимо, в Україні поки такої проблеми немає, хоча могла б бути.

Ще минулої зими українському парламенту пропонували відмовитися від осіннього переведення стрілок годинника на годину назад. Уряд пропонував зробити нинішній перехід на зимовий час в Україні останнім. Депутати це питання так і не вирішили.

Читайте также: Парламенту не радять скасовувати літній час в Україні

Ініціатива Кабміну далеко не перша в питанні "переведення стрілок" як уряду, так і народних депутатів. Парламент 20 вересня 2011 р. підтримав проект постанови депутата від Партії регіонів Олега Надоші, яким пропонувалося відмовитися від переведення годинників на зимовий час. Ухвалений проект постанови викликав бурхливу реакцію в суспільстві: проти скасування зимового часу висловлювалися експерти і населення.

У підсумку, глава українського парламенту Володимир Литвин вніс проект про скасування постанови ініційованої Надошею. І вже 13 жовтня іншим регіоналом Вадимом Колесніченком було внесено новий проект постанови - цього разу про скасування літнього часу. Колесніченко запропонував нардепам ввести на території України зимовий час.

У середині жовтня Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало своє бачення літочислення на території України - скасувати перехід на літній час.

Зазначимо, що питання про відмову від переведення стрілок годинника в Україні почало активно обговорюватися після того, як переведення часу скасувала сусідня Росія.

Зимовий час є "астрономічним", літній час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу. Вперше годинникову стрілку перевели в 1908 р. у Великобританії. У той же час, багато держав Азії живуть за єдиним часом. Так, наприклад, не переводять стрілки годинника Росія, Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія. У США рекомендовано переводити час, проте в деяких штатах цього не роблять.

Деякі дослідники вважають, що перехід на сезонний час негативно відбивається на здоров'ї людей. Проте вчені ще повністю не довели, що біоритми людини при переході на інший час серйозно порушуються. У той же час, британські дослідники встановили: близько 15% населення країн, де переводиться час, сприймають це переміщення стрілок досить важко. Вчені пояснюють це тим, що біологічний годинник людини не може швидко синхронізуватися з переведенням годинників. У деяких людей можуть виникнути не тільки проблеми зі здоров'ям, але і серйозні психічні розлади.