ru ua

Російський фондовий ринок закрився різноспрямованим рухом індексів

Автор: RBC.UA
Торги на російському ринку акцій завершилися різноспрямованим рухом провідних індексів. За підсумками сьогоднішньої торговельної сесії індекс ММВБ знизився на 0,28% - до 1626,63 пункту, індекс РТС виріс на 0,15% - до 1754,67 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС перевищив 539 млрд руб.

Торги на російському ринку акцій завершилися різноспрямованим рухом провідних індексів. За підсумками сьогоднішньої торговельної сесії індекс ММВБ знизився на 0,28% - до 1626,63 пункту, індекс РТС виріс на 0,15% - до 1754,67 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС перевищив 539 млрд руб.

У лідерах зростання за підсумками торгів виявилися звичайні акції "Мечела" (+4%), папери "Соллерса" (+3,9%), звичайні акції "Інтер РАО" (+3,89%), МРСК Холдингу (+2,82%). У лідерах падіння виявилися привілейовані акції "Транснафти" (-3,93%), а також привілейовані і звичайні акції "Сбєрбанку" (-2,7% і -2,58% відповідно).

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні зниженням провідних фондових індексів. Станом на 08:10 за київським часом індекс ММВБ просів на 0,64% - до 1620,79 пункту. Індекс РТС опустився до позначки 1733,07 пункту, що на 1,08% нижче рівня закриття попереднього торгового дня.

Аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова відзначає, що на торгах у Європі сьогодні також можна було спостерігати різноспрямовані настрої, тоді як ф'ючерси на американські індекси і ціни на нафту протягом торгів у Росії мало змінювали свої значення і намагалися утриматися на позитивній території. "На світових фондових майданчиках сьогодні в цілому можна було спостерігати нейтральні настрої. Інвестори, в умовах відсутності нових драйверів для зростання і приводів для продажу, взяли паузу в очікуванні цікавих подій", - говорить експерт.

При цьому, на думку аналітика, негативний вплив на настрої на фондових ринках сьогодні вранці зробило зниження агентством Fitch прогнозу кредитного рейтингу Великобританії зі "стабільного" до "негативного". Також сьогодні стало відомо, що рівень держборгу Італії в січні досяг рекордних 1,936 трлн євро і за весь 2011 р. перевищив 120% ВВП. Разом з тим, як зазначає експерт, оприлюднена статистика по ринку праці США носила позитивний характер. Вартість нафти WTI і більшості металів до завершення торгів у Росії знаходилася в невеликому плюсі.

"Американські і європейські майданчики після бурхливого зростання на початку тижня перейшли до стадії консолідації і пошуку нових драйверів руху, не реагуючи навіть на непогану макроекономічну статистику із США. Судячи з усього, на ринках назріває корекція і з фундаментальної точки зору її причиною найближчим часом може стати розчарування інвесторів щодо частки участі МВФ (Міжнародний валютний фонд) допомоги Греції", - прогнозує Кожухова.

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій 14 березня 2012 р. завершилися зростанням фондових індексів. За підсумками вчорашньої торгової сесії індекс ММВБ виріс на 1,2% - до 1631,15 пункту, індекс РТС - на 1,23%, до 1751,17 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному фондовому майданчику ММВБ-РТС перевищив 476 млрд руб.