ua en ru

Російські фондові торги завершилися падінням індексів на 7-8%

Автор: RBC.UA
Торги на російському фондовому ринку завершилися падінням провідних індикаторів більш ніж на 7%. За підсумками дня індекс ММВБ знизився на 7,82% - до 1389,43 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1387,86 пункту, що на 8,61% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard втратив 7,81%, завершивши день на позначці 9422,99 пункту. Обсяг торгів на ФБ ММВБ склав 92,33 млрд руб., В RTS Standard - 13,51 млрд крб.

Торги на російському фондовому ринку завершилися падінням провідних індикаторів більш ніж на 7%. За підсумками дня індекс ММВБ знизився на 7,82% - до 1389,43 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1387,86 пункту, що на 8,61% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard втратив 7,81%, завершивши день на позначці 9422,99 пункту. Обсяг торгів на ФБ ММВБ склав 92,33 млрд руб., В RTS Standard - 13,51 млрд крб.

Варто зазначити, що індекс ММВБ опустився нижче за позначку 1400 пунктів вперше з серпня 2011 р., в той час як індекс РТС "пішов" нижче цієї психологічної відмітки вперше з серпня 2010 р.

Начальник відділу довірчого управління Абсолют банку Іван Фоменко відзначає, що російський ринок сьогодні відкрився падінням, яке тривало протягом дня. Причиною для продажу послужив песимізм інвесторів на світових ринках. У свою чергу, приводом для таких настроїв стала низка подій.

По-перше, ринок був розчарований підсумками засідання ФРС США. По-друге, практично відразу після завершення дводенного засідання Федрезерву міжнародні рейтингові агентства оголосили про рішення знизити кредитні рейтинги трьох американських банків, після чого знизилися американські індикатори. Слідом за цим падінням відкрилися торги в Азії, Росії та Європі. Додатковим негативом для ринків стало зниження кредитного рейтингу найбільших італійських банків, нагадує експерт.

За його словами, головне завдання зараз - стабілізувати ринок, хоча б натякнути на те, що ситуація знаходиться під контролем. Втім, судячи з реакції, інвестори дотримуються іншої думки, вважаючи за краще продавати. "На наш погляд, ринки недооцінили заходи, прийняті ФРС США. Досить імовірно, що гравці ще повернуться до цього питання, розберуться в деталях і знайдуть позитив, який сприятиме позитивній динаміці біржових індикаторів", - вважає І. Фоменко.

"Поточні продажу, швидше за все, обумовлені емоціями, які навряд чи можуть бути позитивними, враховуючи різке зниження кредитних рейтингів фінансових організацій і настільки складну ситуацію в єврозоні", - резюмував начальник відділу довірчого управління Абсолют банку.

У свою чергу заступник керівника департаменту торговельних операцій ФГ БКС Євген Студенікін вважає, що зараз не видно фундаментальних причин, здатних змінити ситуацію і підштовхнути інвесторів до покупки ризикованих активів. "Поки ситуація не заспокоїться, переважатиме високоволатільная торгівля з різкими рухами як у бік зниження, так і у бік підвищення - адже ціни багатьох активів виглядають дуже привабливо і обов'язково знайдуться інвестори, охочі придбати за найнижчими цінами", - підкреслює експерт.

Нагадаємо, что український фондовий ринок закрився зниженням до мінімуму за 2 роки. Індекс ПФТС закрився на рівні 568,13 пунктів, опустившись на 2,61%. Останній раз менше значення індекс показав 30 вересня 2009 р. - 553,29.

Індекс "Української біржі" UX опустився про підсумками торгової сесії на 4,07% - до 1430,10. Найближчий мінімальний рівень для нього - 1 425,39 пункту, який був зафіксований 11 листопада 2009 р.

На українському ринку акцій падіння індесів фіксувалось протягом дня. У другій половині дня падіння індексу UX перевищило 4-відсоткову позначку, в той час як індекс ПФТС втратив близько 1%.

Фондовий ринок Європи на відкритті також впав, після коментаря глави ФРС Бена Бернанке про невтішні перспективи американської економіки і зниження рейтинговим агентством Moody's довгострокового кредитного рейтингу Bank of America.

Фондові торги в США 22 вересня 2011 відкрилися різким зниженням провідних індексів на вкрай негативному інформаційному тлі стурбованості інвесторів перспективами глобального економічного зростання і ситуацією з банківським фінансуванням. Приводом до песимізму послужили коментарі Федеральної резервної системи (ФРС) США. Американський Центробанк за підсумками чергового засідання з грошово-кредитної політики попередив про "значні ризики" погіршення стану американської економіки.

Експерти вказують, що всі ознаки свідчать про розвиток ситуації в напрямку другого витка кредитної кризи. Це зумовлює складну ситуацію на фондових майданчиках світу, де сьогодні спостерігаються значні розпродажі.

Приводів до радості не можуть дати і оприлюднені сьогодні в США макроекономічні новини. О 15:30 за Києвом стало відомо, що в США число первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень, що завершився 17 вересня 2011р., порівняно з аналогічним показником попереднього тижня знизився, проте не так сильно, як того очікували експерти. Показник склав 423 тис. при прогнозах в 420 тис.

Відкриття американських торгів повторює відкриття європейських, де в значний мінус пішли котирування банків і гірничодобувних компаній. Папери представників фінансового сектора США (Citigroup, Wells Fargo, JPMorgan Chase, Morgan Stanley) втратили в ціні від 2,5% до 4,6%. При цьому акції Bank of America подешевшали на 4,4%. На котирування банку могли вплинути дії міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service, що напередодні знизило довгостроковий кредитний рейтинг банку з А2 до Ваа1 з "негативним" прогнозом.

Станом на 16:47 за Києвом індекс Dow Jones знизився на 329,45 пункту (-3,06%) - до 10783,97 пункту, індекс S&P - на 33,04 пункту (-2,8%) - до 1134, 1 пункту, індекс Nasdaq - на 68,82 пункту (-2,71%) - до 2469,37 пункту.