Російські фондові торги відкрилися зниженням індексів

Торгова сесія на російському фондовому ринку знову почалася із зниження котирувань більшості блакитних фішок.

Торгова сесія на російському фондовому ринку знову почалася із зниження котирувань більшості блакитних фішок.

Станом на 9:40 за київським часом індекс ММВБ знизився на 1,59% - до 1415,89 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1540,44 пункту, що на 2,21% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard втратив на початку торгової сесії 1,69%, почавши день на позначці 9537,40 пунктів.

На ФБ ММВБ в лідерах зниження на відкритті опинилися папери Сбербанку (-2,75), Газпрому (-1,98), ВТБ (-2,94), "Ростелекома" (-3,17), ФСК ЄЕС (-2, 47), НЛМК (-2,7) і автоваза (-5,22). У РТС знижуються котирування більшості компаній нафтогазового сектора.

Аналітики компанії "Атон" нагадують, що наприкінці минулого тижня російський ринок закрився зниженням основних індексів. Індекс ММВБ втратив близько 1%, зупинившись на позначці 1438,74 пункту. Ситуація на світових торгових майданчиках виглядає вельми негативно, будь-які спроби покупок ризикованих активів зустрічаються сильними продажами, причому навіть часткова заборона на короткі позиції у деяких бірж Європи не змогла надати тривалого позитивного впливу на акції, що говорить про страх інвесторів, відзначають експерти.

За їх словами, зі статистики, що виходить сьогодні, можна виділити індекс економічної активності ФРБ Чикаго, який буде опубліковано о 15:30 за київським часом. Поки ж торги в Азії проходять із зниженням основних індексів, падають ф'ючерси на американські індекси і ціни на нафту.

"Найближча підтримка за індексом ММВБ розташовується на позначці 1400 пунктів, ключова підтримка - на позначці 1350 пунктів. Ринки виглядають слабкими, є маса ризиків у світовій економіці, реалізація яких бачиться все більш імовірною, тому не радимо робити інвестиційні покупки ризикованих активів", - резюмували аналітики компанії "Атон".

"Незважаючи на те що зараз зниження виглядає вже не таким обвальним, як на початку місяця, світові ринки впевнено рухаються до локальних мінімумів початку серпня (а в деяких випадках ці рівні вже були пройдені). Зараз повернути апетит до ризику може, мабуть, лише гарна макроекономічна статистика", - вважає аналітик Банку Москви Юрій Волів.

Нагадаємо, 19 серпня ц.р. торги на російському ринку акцій завершилися незначним зниженням провідних індексів. За підсумками торгової сесії індекс ММВБ знизився на 0,97% - до 1438,74 пункту, індекс РТС досяг відмітки в 1575,33 пункту (мінус 0,56%). Обсяг торгів на ФБ ММВБ перевищив 364 млрд руб., в РТС - 563 млн дол. Протягом всього дня індекси показували значне зниження і до середини дня значення індексу ММВБ знизилося на 3,06% - до 1408,4 пункту а індекс РТС досяг відмітки 1534,7 пункту, знизившись на 3,12%. До кінця дня індексам майже вдалося відіграти падіння.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top