Росіяни сенсаційно обіграли Португалію, а Англія, Іспанія і Німеччина розгромили своїх суперників

Матчі відбору до Чемпіонату Світу-2014 пройшли досить результативно. З багатьох матчів варто виділити дуже несподівану перемогу збірної Росії над півфіналістом Євро-2012 Португалією. Збірна Англії забила 5 м'ячів Сан-Марино, Німеччина розгромила в Дубліні досить міцних ірландців, а хет-трік каталонця Педро допоміг іспанцям досягти розгромної результату в Білорусії.

Росія - Португалія 1:0
Гол
: Кержаков, 6
Росія: Акінфєєв, Анюков, В. Березуцький, Ингашевич, Д. Комбаров, Денисов, Широков, Файзулін (Глушаков, 46), Бистров (Самєдов, 83), Кержаков (Єщенко, 65), Кокорін
Португалія: Руї Патрісіу, Алвеш, Пепе, Коентрау (Лопеш, 20), Перейра, Велозу, Жоау Моутіньо, Мікаель (Варела, 67), Нані, Роналду, Поштіга (Едер, 75)

Наставник росіян Фабіо Капелло обійшовся без сюрпризів при визначенні стартового складу. У порівнянні з попереднім матчем збірної в Ізраїлі, в основі відбулося єдина зміна. Замість Дениса Глушакова в центрі поля з'явився Віктор Файзулін. Капітанська пов'язка залишилася у його одноклубника Ігоря Денисова. На вістрі атаки передбачувано розташувався ще один гравець "Зеніту" - Олександр Кержаков.

І вже на шостій хвилині прізвище нападаючого запалилася на табло "Лужників". Роман Широков шикарним пасом вивів партнера віч-на-віч з воротарем португальської команди Руем Патрісіу, і Кержаков потужним ударом не залишив тому шансів. Гості відповіли небезпечним пострілом Кріштіану Роналду - Ігор Акінфєєв перевів м'яч на кутовий, після якого Бруну Алвеш трохи не потрапив в створ.

Португальці не переставали пресингувати. На 15-й хвилині черговий шанс не використав Алвеш. Захисник бив головою практично в упор, однак голкіпер російської збірної встиг зреагувати і ліквідував загрозу. У середині тайму неприємності гостей продовжила вимушена заміна: Фабіу Коентрау через травми залишив поле, поступившись місце Мігелу Лопешу.

Ініціативою ж продовжували володіти підопічні Паулу Бенту. Нані спробував щастя ударом з гострого кута. Настирливий Бруну Алвеш з "другого поверху" підправив м'яч у дальню "дев'ятку" - трохи повз. Господарі могли дозволити собі лише рідкісні вилазки. В одній з них Кержаков з меж штрафної пробив на скільки сильно, на стільки ж неточно.

Другий тайм стартував із заміни у складі росіян: Глушаков замість Файзуліна. Команда додала в агресії, правда, наблизитися до володінь Патрісіу на відстань небезпечного удару була не в змозі. Гості частіше добиралися до чужих воріт. На кінець години гри Кріштіану Роналду з близької відстані замикав простріл Жоау Перейри, але заробив лише кутовий. Потім Нані з вигідної позиції влучив в захисника.

Капелло вирішив зняти з гри Кержакова, випустивши лівого захисника Андрія Єщенко. Олександр Кокорін висунувся на позицію центрфорварда. Решта півтайму команда діяла "по рахунку", не дозволивши суперникові майже нічого. А сама могла і подвоїти рахунок - Кокорін не зумів пробити голкіпера. Підсумок - мінімальна перемога росіян. Щоб закінчити осінній відрізок кваліфікації зі стовідсотковим показником, залишилося в найближчий вівторок обіграти Азербайджан.

Англія - Сан Маріно-5:0
: Руні, 35 (з пен.), 70, Уелбек, 38, 72, Окслейд-Чемберлейн, 77
Англія: Харт, Уокер, Кехілл, Ягелка, Бейнс, Уолкотт (Леннон, 10), Каррік (Шелви, 66), Клеверли, Окслейд-Чемберлейн, Уелбек, Руні (Керролл, 73)
Сан-Марино: Симончини, Ф. Витаоли (Баччиочи, 84), Д.Симончини, Броллі, Палацці, Чибелли, Коппіні (Бускарини, 75), Ринальди (Сельва, 79), Делла Валле, Гасперони, Червеллини

Уейн Руні і Денні Уелбек забили два голи у ворота збірної Сан-Марино. Завдяки курпній перемозі на "Уемблі" англійці очолили таблицю групи H.

Цікаво, що Уелбек обидва рази забивав через дві хвилини після того, як ворота вражав його партнер по "Манчестер Юнайтед" Уейн Руні. Остаточний рахунок на 77-й хвилині встановив Алекс Окслейд-Чемберлен, який забив свій перший гол за головну збірну.

Уболівальники, що до відмови заповнили трибуни "Уемблі", чекали гольової феєрію, але протягом півгодини санмарінці чинити гідний опір. Побачивши перед собою стіну з гравців в синіх футболках, англійці вирішили спробувати добитися успіху за допомогою дальніх ударів. Після пострілів Окслейд-Чемберлена двічі гостей рятував воротар Альдо Симончини.

І все-таки команда Роя Ходжсона повинна була повести в рахунку значно раніше, ніж вона це зробила. Руні, який вийшов на поле з капітанською пов'язкою, не зміг точно замкнути навіс Тома Клеверли, а Уелбек, встиг на добивання після пострілу Майкла Карріка в поперечину, пробив вище.

Заспокоїти нерви 90 тисяч уболівальників зміг Руні, холоднокровно реалізувавши пенальті. На "точку" арбітр вказав після того, як Симончини не за правилами атакував Уелбека. Незабаром господарі подвоїли перевагу. Аарон Леннон, що вийшов на заміну замість травмованого Тео Уолкотта, прострілив на Уелбека, який свого шансу не упустив.

У другій половині Симончини не дав відзначитися Карріку, після чого хавбека "МЮ" замінив дебютант національної команди Джонджо Шелви. Автором третього гола став Руні, що потужно пробив з межі штрафної. Форвард піднявся на п'яте місце в списку кращих бомбардирів за всю історію збірної Англії.

Далі Уелбек відгукнувся на пас Клеверли і зробив рахунок 4:0, а остаточно добив гостей Окслейд-Чемберлен. У вівторок підопічні Ходжсона зіграють на виїзді зі збірною Польщі.

Ірландія - Німеччина 1:6
: Кеох, 90+2 - Ройс, 32, 40, Езіл, 55 (з пенальті), Клозе, 58, Кроос, 61, 83
Ірландія: Вествуд, Коулмен, Уорд, О'ші, О'ді, Маккарті, Макгіді (Кеох, 69), Ендрюс, Фахі (Лонг, 51), Кокс (Бреді, 83), Уолтерс
Німеччина: Нойєр, Шмельцер, Бадштубер, Мертезакер, Боатенг, Хедіра (Крос, 46), Швайнштайгер, Езіл, Мюллер, Ройс (Подольські, 66), Клозе (Шюррле, 72)

У перші хвилини ірландці проявили заповзятливість в надії потріпати нерви суперникові, який раніше жодного разу не програвав на виїзді в кваліфікації чемпіонатів світу. Після скидки Джонатана Уолтерса приклався по м'ячу Кіт Ендрюс, схибивши мимо цілі. Потім підопічні Йоахима Льова справу взяли під свій контроль. Все почалося з двох неточних ударів Томаса Мюллера, а рахунок був відкритий тільки на 32-й хвилині. Ройс підібрав безхазяйний м'яч і забив його в сітку рикошетом від перекладини.

Через вісім хвилин в ході контратаки німці подвоїли рахунок. Жером Боатенг відшукав на лівому фланзі Ройса, і той потужним ударом знову вразив ворота Кейрена Вествуда. На початку другого тайму Даррен О'ді звалив в штрафній Клозе, завдяки чому Езіл забив з пенальті свій четвертий гол у відбірковому циклі. На 58-й хвилині відзначився вже сам Клозе, який потрапив в створ з гострого кута.

Заключні півгодини стали бенефісом вийшовшого на заміну Крооса. Спершу він відзначився приголомшливим ударом з лиінії штрафного, а незабаром відійшов на більшу відстань, знову перегравши безпорадного Вествуда.

У доданий час Киог відзначився ударом з "другого поверху", чим навряд зіпсував настрій команді Лева, яка у вівторок битиметься зі збірною Швеції.