Росія прийняла пропозиції України щодо ціни на газ

Росія погодилася на умови України щодо ціни на постачання газу. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін вже доручив підготувати проект постанови про ціну на газ для України, повідомляє РБК з посиланням на прес-службу уряду РФ.

Росія погодилася на умови України щодо ціни на постачання газу. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін вже доручив підготувати проект постанови про ціну на газ для України, повідомляє РБК з посиланням на прес-службу уряду РФ.

Ухвалені в результаті переговорів рішення затверджують пропозиції Президента України Віктора Януковича, зроблені Росії.

Домовленості між ВАТ "Газпром" і його українськими партнерами в газовій сфері, зокрема щодо цінових параметрів, схвалені урядами Росії і України. Цінові домовленості повинні бути оформлені відповідною постановою уряду.

Відзначимо, що в ЗМІ повідомлялось, що Україна просить у Росії знижки на 4 млрд дол. за рік і без неї не може затвердити бюджет відповідно до вимог МВФ, а натомість Київ серед іншого готовий віддати "Газпрому" в оренду частину сховищ газу, повернути Росії Кременчуцький НПЗ і допустити її як співвласника в майбутні блоки АЕС. У свою чергу, Партія регіонів заперечує можливість передачі в оренду РФ підземних сховищ газу України. "Ця інформація не відповідає дійсності і це страшилка, яку поширює наша опозиція. У нас не буде ніяких поступок національних інтересів, і мова не йде про втрату національних інтересів, будь то передача газових сховищ або сприяння Росії в приватизації низки об'єктів на території України. Газові переговори йдуть абсолютно спокійно з точки зору наших інтересів і ціни на газ", - сказав голова підкомітету з питань міжнародної економічної політики, нардеп від ПР Олексій Плотніков.

Раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін відзначав, що й так існують об'єктивні обставини для істотного зниження ціни на газ для України - таке зниження вже мало місце для ряду європейських країн. «Газпром» частково знизив ціни для ряду європейських компаній-постачальників газу. Там також були підписані контракти на 20-30 років, але, тим не менш «Газпром» звільнив 15% законтрактованих обсягів газу і знизив ціну на них. Для України записана початкова ціна 450 дол. - це, практично, найвища ціна серед європейських країн, підкреслював В.Саприкін. На його думку, це і є об'єктивні причини для істотного зниження ціни на газ для України, і тут не потрібно нічого натомість, крім доброї волі та розуміння з боку Росії.

Нагадаємо, президент РФ Дмитро Медведєв у ході зустрічі у Вашингтоні з В.Януковичем 13 квітня ц.р. заявив, що російська сторона готова обговорювати нові пропозиції Києва з приводу ціни на газ.

Раніше, 12 квітня відбулися переговори глави українського уряду Миколи Азарова з В.Путіним. За результатами зустрічі, В.Путін повідомив, що М.Азаров "зробив пропозиції щодо ряду питань у газовій сфері".

7 квітня ц.р. М.Азаров заявив, що уряд країни має намір добитися зміни цін на російський газ. "Ми досягнемо перегляду газових угод і компенсуємо незахищеним громадянам безпрецедентне підвищення ціни на газ, закладене колишнім урядом", - сказав Н.Азаров на засіданні Верховної Ради.

Днем раніше, 6 квітня В.Янукович і Д.Медведєв домовились під час зустрічі, що Україна підготує пропозиції, які стосуються можливостей зниження ціни на російський газ, і Росія їх розгляне.

Відзначимо, що в II кварталі ціна газу для України складає 330 дол. за тис. куб. м проти 305 дол. в I кварталі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся