Росія припинила поставки електроенергії в Білорусію через борги
Російський монополіст у галузі експорту та імпорту електроенергії ВАТ "Інтер РАО ЄЕС" з 00:00 мск (23:00 у Києві) 29 червня ц.р. припинив поставки електроенергії до Білорусі, повідомляє РБК. Як пояснили в російській компанії, "Інтер РАО" протягом дня не отримало грошей з Мінська в рахунок погашення заборгованості.
Як раніше повідомляв представник "Інтер РАО" Антон Назаров, поставки електроенергії поновляться, як тільки гроші будуть перераховані.
Як заявив віце-прем'єр Росії Ігор Сечин, в основі обмежень поставок електроенергії в Білорусь лежать ринкові причини, і політичного підґрунтя в цій ситуації немає, повідомляє Deutsche Welle.
За його словами, російська сторона кілька разів попереджала білоруських партнерів, однак ніякої реакції від них не надійшло.
"Питання взаємодії двох компаній, на енергобезпеку Білорусі ніяк не впливають, переговори проводяться, і ми сподіваємося, що найближчим часом розрахунок буде проведений", - підкреслив Сечин.
До появи білоруського боргу привила валютна криза - у країні вже кілька місяців неможливо купити валюту на біржі. При цьому представники "Беленерго" заявляли, що у них достатньо білоруських рублів для розрахунку з російським постачальником і проблема полягає тільки в конвертації валюти.
Зазначимо, що 23 червня 2011 р. прем'єр-міністр Білорусі Михайло Мясникович, перебуваючи з візитом в м.Санкт-Петербурзі, заявив, що Білорусь готова розрахуватися з Росією за боргами за постачання електроенергії до 28 червня. Він пояснив, що це рішення було прийнято в результаті консультації міністрів енергетики обох країн.
Нагадаємо, на початок червня ц.р. Мінськ заборгував російській компанії "Інтер РАО" 1,5 млрд руб. 10 червня компанія обмежила постачання електроенергії "Біленерго" з 500 до 200 мегават. Повністю вимкнути вимикач у російській компанії обіцяли 19 червня, але білоруси погасили частину боргу, і цей термін перенесли на 27 червня.
ВАТ "Інтер РАО ЄЕС" - електроенергетична компанія, яка контролює ряд генеруючих і розподільних енергетичних активів в Росії і за кордоном. 57,3% статутного капіталу компанії знаходяться у власності Держкорпорації «Росатом» і підконтрольного їй ВАТ «Концерн Росенергоатом», 42,7% належать міноритарним акціонерам. Голова ради директорів - Ігор Сечин.