ua en ru

Росія сподівається на вирішення питання про борг України за недобір газу без суду, - Зурабов (відео)

Автор: RBC.UA
Посол Росії в Україні Михайло Зурабов сподівається, що Київ і Москва вирішать питання про борг за недобір російського газу в 2012 році без суду.

Посол Росії в Україні Михайло Зурабов (на фото) сподівається, що Київ і Москва вирішать питання про борг за недобір російського газу в 2012 році без суду, повідомляє радіо "Свобода".

"Я не маю підстав вважати, що це компромісне рішення буде знайдено в рамках судових розглядів", - сказав Зурабов.

За його словами, питання про виставлення "Газпромом" рахунку в 7 млрд дол має бути вирішенешляхом юридичного врегулювання норм чинної угоди: "У нас немає підстав вважати, що проблема неврегульованої заборгованості ... може негативно вплинути на просування на шляху досягнення нових домовленостей у сфері енергетичної співпраці", - підкреслив Зурабов.

Крім того, за словами Зурабова, країни можуть домовитися про зниження ціни за російський газ "поза контекстом вступу України до Митного союзу". Однак, за словами російського дипломата, якщо Київ вступить до Митного союзу, то українська сторона отримуватиме російський газ за тією ж ціною, за якою його закуповують інші країни цього об'єднання. Раніше, нагадаємо, один з російських чиновників заявляв, що без вступу України до МС зниження ціни газу неможливе. Україна цю заяву назвала образливою.

Читайте також: Україна не отримувала запиту від "Газпрому" на 7 млрд дол. за недобір газу, - АП

Нагадаємо, "Газпром" пред'явив "Нафтогазу" претензії на 7 млрд дол за недобір газу в 2012 році. "Газпром" переконаний, що контрактний обсяг на 2012 рік залишився на рівні 52 млрд кубів і умова "бери або плати" може бути застосована до 41,6 млрд кубів.

У "Нафтогазі" сказали, що виконали всі зобов'язання, сплатили всі рахунки за газ, імпортований від "Газпрому" в 2012 р., в повному обсязі та своєчасно. Також в "Нафтогазі" нагадали, що повідомили "Газпром" заздалегідь, що компанія не потребує повного обсягу законтрактованого газу, записаного в угоді.

Читайте також: Україна виконала всі зобов'язання за договором з "Газпромом", - Ставицький

Глава українського МЗС Леонід Кожара днями заявив, що Україна не визнає борг у 7 млрд дол перед "Газпромом". А в Адміністрації Президента України сьогодні заявили, що не можуть коментувати ситуацію, оскільки офіційних документів російська сторона не надала. Керівник Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України Андрій Гончарук сказав: "На сьогоднішній день Україна не отримала офіційного запиту від РФ".

Сумарні обсяги закупівлі російського газу Україною, за попередніми даними, в 2012 р. склали 33 млрд куб. м.

У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України раніше відзначали, що ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 р. очікується на рівні близько 432 дол./тис. куб. м. При цьому в держбюджеті на 2013 рік ціна газу закладена на рівні 421 дол за 1 тис куб м. Ціна природного газу для "Нафтогазу" в IV кварталі 2012 р. склала близько 430 дол. Особливо важливою для України є ціна газу в IV і I кварталах, оскільки в цей час обсяги закупівель російського газу будуть значними у зв'язку із зростанням споживання в зимовий період.

Читайте також: Україна не визнає борг в 7 млрд дол. перед "Газпромом", але готова почати переговори, - Кожара

Україна вже понад рік безрезультатно обговорює можливість коригування газових контрактів, підписаних в 2009 р. Після зміни політичного керівництва України стала заявляти про кабальності і невигідності цих контрактів. Україна наполягає на зміні ціни поставок російського газу в країну. У свою чергу, "Газпром" хотів отримати контроль над українською газотранспортною системою (ГТС). Проте до цих пір сторони так і не змогли прийти до компромісу в цьому питанні.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Згідно "Харківським угодам", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м.