Ролан Гаррос: Серена Вільямс обіграла Марію Шарапову у фіналі турніру

Росіянка Марія Шарапова не змогла захистити свій минулорічний титул переможниці "Ролан Гаррос", поступившись у фіналі американці Серені Вільямс.

Захистити титул чемпіонки Франції російській тенісистці не вдалося. Все-таки Вільямс є найбільш незручною суперницею для російської прими. У попередніх 15 матчах Марія здобула лише дві перемоги. І, чесно кажучи, мало вірилося, що зараз вдасться скоротити цю різницю.

Але матч Шарапова почала чудово. Маючи 0-40 на своїй подачі, Марія відіграла це відставання і взяла гейм. А далі вона і зовсім оформила брейк. У цей момент росіянка грала ризиковано, потужно пробиваючи під задню лінію. І Серена з цими м'ячами не справлялася. Шкода, що Шарапову вистачило лише на два гейми. Вільямс зуміла взяти себе в руки, і через лічені хвилини вже сама повела з брейком. В душі американка була впевнена, що першу партію вона доведе до перемоги без перешкод, але саме в цей момент Марія і намацала слабке місце у суперниці. З допомогою кросу праворуч росіянка зуміла повернутися в партію і навіть зрівняла рахунок. На жаль, але наступні два гейми американська тенісистка провела чи не ідеально і залишила сет за собою.

Друга партія почалася майже один в один як і перша. Дуже серйозні проблеми виникли у Шарапової на своїй подачі. Чого лише варті дві подвійні помилки... П'ять брейк-пойнтів мала Серена, але не змогла реалізувати жодного з них. Марія ж першою можливістю для виграшу гейми скористалася сповна. Але цей самий перший гейм дався їй дорогою ціною. Від нескінченного бомбардування з іншої половини корту Шарапова елементарно втомилася. Вільямс просто не давала Марії перевести дух, пробиваючи з максимальним зусиллям кожен м'яч.

Так, американка теж помилялася, але набагато рідше, і на загальному рахунку це несильно позначалося. Свою роль зіграло і грунтове покриття. Завдяки повільному відскоку Серена діставала будь-які м'ячі і пробивала їх у досить зручної для себе точці. І ті, хто говорив, що земляний корт, в першу чергу, на руку Марії, виявився не правим. Грайся цей матч на харді або траві, шансів у Шарапової на перемогу було б багато більше.

В результаті, вирішальний брейк Серена зробила вже в третьому геймі. Надалі вона повністю сконцентрувалася на утриманні своєї подачі, і їй це блискуче вдалося. Марія зуміла далі виграти на прийомі лише одне очко, а в заключному геймі у американки ще пройшло два ейси, останнім з яких вона і завершила цю зустріч.

Для Вільямс ця перемога на "Ролан Гаррос" стала другою в її кар'єрі. Раніше Серена перемагала в Парижі у далекому вже 2002 році.