ua en ru

Народився 7-мільярдний житель Землі

Автор: RBC.UA
Сьогодні на світ з'явився 7-мільярдний житель Землі. Право на отримання малюком відповідного титулу оскаржують Калінінград і Петропавловськ-Камчатський (РФ). Також повідомляється про народження 7-мільярдної дитини в Санкт-Петербурзі. У свою чергу, Філіппіни також заявили про те, що "ювілейна" дитина народилася саме на території цієї країни.

Сьогодні на світ з'явився 7-мільярдний житель Землі. Право на отримання малюком відповідного титулу оскаржують Калінінград і Петропавловськ-Камчатський (РФ). Також повідомляється про народження 7-мільярдної дитини в Санкт-Петербурзі. У свою чергу, Філіппіни також заявили про те, що "ювілейна" дитина народилася саме на території цієї країни.

Про місце народження семимільярдний жителя планети оголосять тільки вдень, повідомляє "Перший канал". ООН назве місто, яке, на думку організації, гідне цієї події. Вважається, що одним з головних претендентів є саме Калінінград, оскільки там буде представлена ​​доповідь організації про населення Землі.

Першими про народження символічного семимільярдний жителя планети повідомила влада Далекого Сходу Росії. "У ніч на 31 жовтня, в 0:19 за місцевим часом, в пологовому будинку № 1 Петропавловська-Камчатського з'явився на світ хлопчик на ім'я Олександр. Вага - 3600 грамів", - повідомляється на сайті повпреда в Далекосхідному федеральному окрузі Віктора Ішаєва. За грінвічським часом це сталося в полудень неділі.

Сертифікат семимільярдного жителя Землі в урочистій обстановці вручили матері новонародженого - Марині Богдановій, яка через рік отримає двокімнатну квартиру в Петропавловську-Камчатському.

Вранці в понеділок прийшло повідомлення про народження другого "ювілейного" малюка: тепер вже в Калінінграді. Петро Олексійович Ніколаєв, зростом 50 см і вагою 3600 грамів, народився в 0:02 хвилини за місцевим часом (21:02 попереднього дня за Гринвічем).

Влада Філіппін заявляє, що 7-мільярдний малюк народився саме в їхній країні: на роль героїні була обрана Данніка Майя Камачо, яка з'явилася на світ в Манілі. Цікаво, що її теж вітали співробітники ООН. Прийшла подивитися на новонароджену і 12-річна Лоріз Геварра, яка в 1999 р. стала шестимільярдним жителем планети.

Тим часом, благодійна організація, що працює в Індії, повідомила, що саме в цій країні народився 7-мільярдний житель Землі. На думку організації Plan International, що базується у Великобританії, семимільярдною дитиною стала дівчинка на ім'я Наргіс. Вона народилася в штаті Уттар-Прадеш.

Визначити з точністю "ювілейного" жителя Землі неможливо, а тому ООН заздалегідь призначає дату урочистої події, а потім вирішує, в якому місті вона відбулася.

У 1999 р. ООН офіційно оголосила шестимільярдним жителем планети немовля в Сараєво і ініціювала візит генерального секретаря ООН в Боснію і Герцеговину.

За словами чиновників ООН, народження семимільярдного жителя планети - це привід не до святкування, а до серйозних роздумів про майбутнє Землі. За статистикою ООН, щосекунди в світі народжується двоє дітей.

За збільшенням народонаселення потрібно пильно слідкувати, вважає професор Едвард Осборн Вілсон з Гарвардсокго університету. За його словами населення Землі росте так швидко, що вже до 2043 р. досягне 9 млрд. Вілсон вважає, що потрібно дотримуватися цифри - 10 млрд. «І це цілком можливо, оскільки практично на всіх континентах відзначається зменшення народжуваності. Втім, потрібно ще багато зробити в боротьбі з залежним становищем жінок, кількістю небажаних вагітностей та загального росту народонаселення. Втім, більш гострим питанням, вирішення котрого вимагає від нас більшої фантазії, є загальносвітова тенденція зростання збільшення обсягів споживання на душу населення», - вважає Віслон.

Втім, у доповіді ООН йдеться, що ця віха є свідченням збільшення тривалості життя людей і скорочення дитячої смертності. За словами експертів, у доповіді ООН відображені демографічні нерівності між різними країнами. Один з авторів доповіді, Річард Коллодж, каже, що в багатьох бідних африканських країнах і ряді азіатських країн зростання населення обганяє темпи економічного зростання. Азія з її населенням в 4,2 мільярда людей є найбільш населеним регіоном світу. Очікується, що темпи приросту населення в Африці на початку наступного століття потрояться і на «чорному» континенті буде проживати 3,6 мільярда осіб.

У багатьох європейських країнах, Росії та Японії низька народжуваність не забезпечує простого відтворення населення. Це викликає занепокоєння, так як дефіцит робочої сили і зниження продуктивності може відбитися на якості життя.

За деякими сценаріями, вже через 14 років населення планети може збільшитися до 8 мільярдів. А до кінця століття, незважаючи на вжиті заходи щодо обмеження народжуваності в ряді країн, що розвиваються, чисельність землян може скласти вже 15 мільярдів.