ru ua

Мінпаливенерго: Питання об'ємів постачань нафти РФ до Європи практично врегульовано

Автор: RBC.UA
Питання гарантованих об'ємів постачання нафти із Росії до Європи вже практично врегульовано в переговорному процесі двох господарюючих суб'єктів - "Уктранснафтою" і "Транснефтью". Про це повідомив РБК-Україна прес-секретар Міністерства палива та енергетики Фент Ді.

Питання гарантованих об'ємів постачання нафти із Росії до Європи вже практично врегульовано в переговорному процесі двох господарюючих суб'єктів - "Уктранснафтою" і "Транснефтью". Про це повідомив РБК-Україна прес-секретар Міністерства палива та енергетики Фент Ді.

За його словами, міністр палива і енергетики України Юрій Продан і міністр енергетики Російської Федерації Сергій Шматко тільки-но провели телефонну розмову, в ході якої обговорили питання співпраці у сфері постачань нафти та її транзиту територією України. "Сторони досягли узгоджених позицій. За інформацією, яку надали міністрам компанії "Укртранснафта" і "Транснефть", питання гарантованих об'ємів постачання нафті вже практично врегульовано в переговорному процесі двох господарюючих суб'єктів, що дозволить забезпечити довгострокові і стабільні постачання сировини європейським споживачам", - сказав Фент Ді.

Він також зазначив, що з упевненістю можна говорити, що технічно український нафтопровід і оператор "Укртранснфта" сьогодні повністю готовий до прокачування нафти в 2010 р.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" сьогодні офіційно заявила, що з української сторони не існує жодної загрози для транзиту російської нафти європейським споживачам. ВАТ "Укртранснафта", 100% акцій якої знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України" та російська компанія "Транснефть" проводять переговорний процес щодо підписання щорічної додаткової угоди до діючого довгострокового контракту від 2004 року (укладеного строком на 15 років). На сьогодні фахівці двох компаній узгоджують обсяги транзиту російської нафти та інші короткотермінові умови, домовленості за якими закінчуються 31 грудня 2009 року.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо призначив на сьогодні позачергове засідання Ради безпеки Словацької Республіки у зв'язку з повідомленням про те, що Росія може скоротити постачання нафти до Словаччини, Угорщини та Чехії через суперечки з Україною. Приводом для занепокоєння послужив лист, що надійшов до словацького Міністерства економіки з Єврокомісії, в якому сказано, що Міністерство енергетики РФ проінформувало Брюссель про можливі перебої із постачаннями нафти до трьох країн ЄС: Угорщини, Чехії та Словаччини, повідомила прес-служба словацького уряду.

Відзначимо, що сьогодні ж джерело в керівних органах Євросоюзу повідомило, що держави ЄС, які можуть стати потенційними заручниками розбіжностей між Росією та Україною в енергетичній сфері, мають в своєму розпорядженні достатні резерви нафти, тому приводу для занепокоєння немає. "Запаси нафти в країнах-членах ЄС, потенційно зачеплених (російсько-українською суперечкою), цілком достатні, і на даний момент немає причин для занепокоєння щодо доступності енергоресурсів для споживачів і підприємств", - сказало джерело, чиї слова наводить агентство Reuters.

Раніше президент російської нафтотранспортної монополії «Транснєфть» Микола Токарев заявив, що українська сторона встановлює нові «неприйнятні» умови транзиту нафти через порт Південний під Одесою, і, якщо найближчим часом не буде досягнуто домовленості, цей транзит узагалі припиниться. За його словами, Україна просить Росію збільшити плату за транзит нафти та висуває додаткові умови, зокрема, щодо гарантій мінімальних обсягів транзиту. При цьому він відзначив, що Москва «не може і не буде» погоджуватися з такими вимогами.

Нагадаємо, уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський на минулому тижні повідомив, що Україна веде переговори про підвищення для Росії ставки транзиту нафти українськими нафтопроводами. За його словами, українська сторона розраховує домовитися про таке підвищення до 1 січня наступного року. При цьому він не уточнив, до якого рівня мають підняти цю ставку, пославшись на комерційну таємницю.

Транзит російської нафти до Угорщини, Словаччини і Чехії здійснюється через територію України нафтопроводом "Дружба".