РФ може вийти з договору СНО у разі розширення ПРО США
Росія може вийти з договору СНО, якщо США продовжать "кількісне і якісне нарощування систем ПРО". Як заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, новий договір СНО також розповсюджується на неядерні озброєння, "здатні дестабілізувати обстановку в світі". За словами С.Лаврова, документ "складений на абсолютно паритетній основі".
Нагадаємо, що підписання договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь відбудеться 8 квітня 2010 р. у Празі. Чеські власті назвали дану подію знаковою і вважають, що це підвищить престиж країни.
Після підписання документа буде випущено односторонню заяву Росії, де обумовлюється право кожної із сторін вийти з договору, якщо вищі інтереси країн будуть під загрозою.
Головним завданням нового договору СНО-2 між РФ і США стане скорочення кількості розгорнених стратегічних ядерних боєголовок на 25% для кожної сторони.
Зокрема, нова угода зафіксує наступні граничні рівні для ядерних сил Росії і США: 1550 розгорнутих боєзарядів для кожної з сторін, що приблизно на третину нижче за граничний рівень для боєзарядів, передбачений в договорі 2002 р. про скорочення стратегічних наступальних потенціалів (ДСНП); 700 розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), розгорнутих балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ) і розгорнутих важких бомбардувальників, що більш ніж в два рази нижче відповідного рівня за СНО-1; 800 розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МБР, розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок БРПЧ і розгорнутих і нерозгорнутих важких бомбардувальників.
У договорі СНО-2 буде зафіксовано положення про взаємозв'язок стратегічних наступальних і стратегічних оборонних озброєнь, а також про зростаючу важливість цього взаємозв'язку в процесі скорочення СНО. Це фактично означає, що питання ПРО США, навколо яких були численні суперечки між РФ та США, будуть включені в новий договір.
Президенти РФ та США Дмитро Медведєв і Барак Обама влітку 2009 р. замість СНО-1 домовилися підписати новий договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. При цьому була досягнута домовленість про те, що через сім років після набуття чинності договору і надалі граничний рівень для стратегічних носіїв знаходитиметься в межах 500-1100 одиниць, для пов'язаних з ним бойових зарядів - в межах 1500-1675 одиниць. Новий договір з СНО повинен замінити договір з СНО-1, підписаний СРСР і США в Москві в липні 1991 р.