ua en ru

РФ почала поставки нафти в Китай по новому нафтопроводу

Автор: RBC.UA
Вступив в експлуатацію перший нафтопровід, що з'єднує Росію і Китай. Як очікується, Росія буде поставляти в Китай по трубопроводу, що проходить через Східну Сибір, 15 млн т нафти на рік.

Вступив в експлуатацію перший нафтопровід, що з'єднує Росію і Китай. Як очікується, Росія буде поставляти в Китай по трубопроводу, що проходить через Східну Сибір, 15 млн т нафти на рік, повідомляє BBC.

До цього часу російська нафта доставлялася до Китаю залізничними цистернами.

Відповідно до міжурядової угоди, поставки будуть здійснюватися за контрактами між "Роснефтью", "Транснафтою"і Китайською національною нафтогазовою корпорацією протягом 20 років в обсязі 15 млн т нафти на рік.

У 2009 р. Росія стала найбільшим виробником нафти в світі, обігнавши Саудівську Аравію. У минулому році Китай став найбільшим споживачем "чорного золота", залишивши позаду Сполучені Штати Америки.

Трубопровід проходить від населеного пункту Сковородіно через прикордонний Мохе до китайського Дацина і є відгалуженням від трубопровідної системи Східний Сибір-Тихий океан (ССТО).

Протяжність російської ділянки становить 63,58 км, китайської - 960 км.

По іншій гілці, спорудження якої ще не закінчено, східносибірська нафта піде в танкерний термінал Козьміно для експорту морем до країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Проект вартістю в 25 млрд дол. в був прокредитований Банком розвитку Китаю під гарантії майбутніх поставок нафти.

Нагадаємо, будівництво російсько-китайського нафтопроводу було завершено в кінці вересня 2010 р.

29 серпня 2010 р. в рамках проекту "Східний Сибір - Тихий океан" (ССТО) відбулося урочисте відкриття російської ділянки нафтопроводу. Будівництво нафтопроводу Росія-Китай було розпочато "Транснафтою" 27 квітня 2009 р. Початок російсько-китайського партнерства в нафтовій сфері було покладено в лютому 2009 р., коли Росія домовилася з Китаєм, що він надасть "Роснєфті" і "Транснафти" кредит з плаваючою відсотковою ставкою у розмірі в 25 млрд дол. на 20 років під експорт нафти в обсязі 15 млн т на рік.

Відзначимо також, що 21 вересня ц.р. "Роснефть" і китайська нафтова компанія CNPC оголосили про підготовку техніко-економічного обґрунтування будівництва спільного нафтопереробного заводу (НПЗ) потужністю 13 млн т з інвестиціями 5 млрд дол.