ua en ru

РФ і Україна розглядають питання об'єднання авіапідприємств двох країн

Автор: RBC.UA
Росія і Україна розглядають питання об'єднання авіапромислових підприємств двох країн. Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін за підсумками переговорів з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, передає РБК.

Росія і Україна розглядають питання об'єднання авіапромислових підприємств двох країн. Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін за підсумками переговорів з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, передає РБК.

За словами В.Путіна, об'єднання може пройти тільки на ринковій основі. "Це означає провести незалежну експертизу наших авіаційних комплексів і на цій базі ухвалити рішення, в якому об'ємі і якими частинами ми об'єднуватимемося", - сказав він. На думку В.Путіна, "альтернативи цьому об'єднанню немає, оскільки сьогодні на світових ринках немає місця малим підприємствам". "Якщо ми не об'єднаємося, ми не зможемо на рівних конкурувати на світових ринках з крупними авіаційними компаніями", - сказав він.

Відзначимо, 16 червня 2010 р. рада директорів ВАТ "Об'єднана авіабудівна корпорація" (ОАК) схвалила можливість створення спільного російсько-українського підприємства ОАК і українського авіабудівного концерну "Антонов" на паритетній основі. 17 червня 2010 р. президент ОАК Олексій Федоров висловив думку, що обмін активами російських і українських авіапідприємств реально провести в 2011 р. "Протягом 2-3 місяців ми плануємо домовитися щодо створення спільного підприємства з українськими партнерами", - сказав тоді О.Федоров. Для цього, за його словами, необхідно провести оцінку активів, якою повинна займатися одна з аудиторських компаній "Великої четвірки".

Окрім цього, українська сторона повинна провести акціонування, оскільки, за словами О.Федорова, в сьогоднішній юридично-правовій формі об'єднання неможливе.

Як повідомлялося, 7 червня 2010 р. в рамках робочої зустрічі представників промисловості і торгівлі РФ і Міністерства промислової політики України сторони обмінялися списками робочих груп, які займуться опрацьовуванням питань інтеграції і співпраці в авіаційній промисловості.

Нагадаємо, 12 квітня ц.р. під час переговорів з В.Путіним М.Азаров запропонував російській стороні інтегрувати українські авіапідприємства в свою "Об'єднану авіабудівну корпорацію" замість знижки на російський газ в 2010 р. у розмірі 4 млрд дол. У свою чергу РФ виразила зацікавленість у отриманні активів в українському літакобудуванні. Українська ж сторона не зацікавлена в тому, щоб віддати РФ більше 49% акцій авіазаводів.

Варто також відзначити, що питання щодо можливого об'єднання російського і українського авіапрому з'явилося відразу після створення в 2005 р. в Росії на базі крупних авіазаводів "Об'єднаної авіабудівної корпорації" (ОАК).