Результати виборів-2012 в Україні: Мажоритарники наступають один одному на п'яти

Понеділок 29 жовтня 2012 18:26
Автор: RBC.UA
За даними ЦВК вже підраховано понад 70% бюлетенів в мажоритарних округах. Лідирують кандидати від Партії регіонів. У Верхорвную Раду VII скликання поки що проходять 115 осіб від ПР. Від "Батьківщини" до парламенту проходить 42 особи.

За даними ЦВК вже підраховано понад 70% бюлетенів в мажоритарних округах.  Лідирують кандидати від Партії регіонів. У Верхорвную Раду VII скликання поки що проходять 115 осіб від ПР. Від "Батьківщини" до парламенту проходить 42 особи.

У більшості областей уже підраховано понад 50% бюлетенів, однак є такі, де підрахунок йде дуже повільно. Зокрема трохи більше 50% бюлетенів підраховано в Києві. Лідери перегонів по округах поки не набирають і 40% голосів. Поки що в лідерах по столиці "Батьківщина".  Однак, з урахуванням швидкості з якою Київ рахує голоси виборців і незначного відриву лідерів перегонів від своїх конкурентів, результати голосування у Києві можуть піднести сюрпризи.

Так, на 211 окрузі підраховано вже 32% бюлетенів. Лідерство тут постійно переходить з рук в руки. Зараз на першому місці регіонал Ігор Лисов. У нього, ударівця Миколи Бабенка і представника "Батьківщини" Сергія Терьохіна розрив становить близько 200 голосів.

Читайте також: По мажоритарних округах до ВР проходять 115 регіоналів

На цьому окрузі робота окружної комісії практично паралізована. Біля будівлі, де знаходиться ОВК чергує міліція і "Беркут", а члени комісій сплять в коридорах, чекаючи своєї черги здати протоколи. На обробку одного протоколу в окрузі йде близько півгодини. Якщо процес не прискориться, на 211 окрузі в Києві голоси виборців будуть рахувати ще два-три дні. Також повідомлялося, що здавати бюлетені заважаю великі чоловіки.

Увага до цього округу привернула "хворобливість" виборців. Опозиція заявляла, що близько 15% виборців виявили бажання голосувати вдома за станом здоров'я. Столична прокуратура за фактом можливої ​​підробки заяв почав перевірку.

Поки що більш прогнозована ситуація на 212 окрузі. Там за результатами підрахунку 70% бюлетенів лідирує представник "Батьківщини" Віталій Ярема. У нього 29,85% голосів виборців. У половину менше (16,50%) у самовисуванця Ігоря Баленка. Ударівець Кирило Куликов набирає поки 13,16% голосів. Самовисуванці Сергій Кримчак (11,71%), Тетяна Монтян (8,87%) і Тарас Чорновіл (5,96%), схоже, не виходять на фінішну пряму і залишаться за бортом Верховної Ради VII скликання.

Майже 100 % бюлетеніі підраховано вже на 213 окрузі. У лідери вирвався Володимир Яворівський з 36,82% голосів. 

Жарко зараз на 214 окрузі. Там на п'яти один одному наступають самовисуванець Олесь Довгий та ударовец Віктор Чумак. За підсумками підрахунку тільки 40% бюлетенів, у екс-секретаря "Київради" Довгого 35,52% голосів, у Чумака - 37,46% голосів. Ще на це окрузі 19 кандидатів у депутати, однак, ніхто з них не дотягує навіть до 5%.

Представники "Удару" і "Батьківщини" заявляють про фальсифікації на користь Довгого. "За всіма нашими даними Чумак має найвищу підтримку виборців. В цьому ж окрузі балотується такий неоднозначний персонаж, як колишній секретар Київради Олесь Довгий", - сказав Віталій Кличко. За його словами, перемогу Чумака хочуть вкрасти шляхом вимоги уточнення протоколів ДВК на тих ділянках, де лідирує кандидат від партії "Удар" і внесенням недостовірної інформації в базу даних ЦВК. Кличко особисто побував на цьому окрузі, після того, як стали приходити повідомлення про занадто повільному підрахунку протоколів ОВК та безпідставною перевіркою даних у протоколах комісій.

Читайте також: Крах амбіцій і міський опір

На 215 окрузі в Києві лідирує Галина Герега. За неї голоси віддали майже 35% виборців, а за її найближчого суперника свободівця Андрія Іллєнка - 31%. Ударівець Ігор Опадчій відстає від нього більш, ніж на 10%.

На 216 столичному окрузі запекла боротьба за місце в парламенті йде між опозиціонеркою Ксенією Ляпіною і самовисуванцем Олександром Супруненком.
Поки що підраховано 39% бюлетенів та Ляпіна набирає 29% голсоов, а Супруненко - 28%. Удаврівець Олексій Давиденко, схоже, вибуває з боротьби за крісло в парламенті з 16,79% голосів виборців. "Батьківщина" і "Удар" заявляють про фальсифікації і на цьому окрузі. Ксенія Ляпіна повідомляє, що представники від кандидата Супруненко в ОВК зривають процес прийняття протоколів з дільничних комісій. "Члени окружної комісії від Супруненко відмовляються приймати протоколи з ДВК. ​​Вони не мають на це ніяких підстав, але перестали приймати протоколи, тягнуть час і змушують представників дільничних комісій, які вже більше 30 годин працюють без відпочинку, чекати під дверима. Таким чином ці члени ОВК виконують вказівки Супруненко ", - відзначає Ляпіна.
Ксенія Ляпіна також повідомила, що Супруненко вимагає в ОВК визнати вибори недійсними по 19 виборчих дільницях, на яких перемогу зі значним відривом здобула Ляпіна.

Мало бюлетенів підраховано на 217 окрузі - трохи більше 20%. Беззаперечним лідером там поки є кандидат від "Батьківщини" Олександр Бригинець. У нього майже 33% голосів виборців.  На лідерство по цьому округу претендують також самовисуванець Вадим Столар і ударовец Юрій Крикунов. У них по 26% і 15% відповідно. Повідомлялося, що на цьому окрузі комісія оголосила перерву майже на добу. "Я не бачу іншої причини, яка змусила членів ОВК порушити закон, окрім бажання сфальсифікувати вибори. Тим більше, що вони поставили під удар сотні людей, які очікують у холі своєї черги передати протоколи і бюлетені для остаточного оголошення результатів", - сказав Олександр Бригинець.

Понад 65% бюлетенів підрахували вже на 218 окрузі. У лідери там вирвався нинішній народний депутат Володимир Ар'єв. За нього свої голоси віддали 38% виборців, самовисуванці Олександр Третьяков та Лев Парцхаладзе набирають 25% і 12% голосів відповідно. Регіонал Олег Калашніков набирає поки тільки 5,86% голосів.

Більше 80% протоколів вже підрахували на 219 окрузі. У лідерах гонки представник "Батьківщини" Володимир Бондаренко з 44,13% голосів. Самовисуванець Олександр Пабат відстає майже на 15% з 30,49% голосів.

Округ 220. Підраховано 72% голосів. З відривом в 10 тис. голосів лідирує представник "Батьківщини" Олександр Чорноволенко. У нього 32,11% голосів. У його найближчого переслідувача ударовца Івана Фіщенка 14,26% голосів.

На 221 окрузі основна боротьба розгортається між представниками "Батьківщини" і "Удару". Леонід Ємець відірвався від Ярослава Діденка на 5 тис. голосів, або майже 10%. Всього ОВК підрахувала 68% бюлетенів. Не добираються поки до показника в 20% голосів самовисуванці Алла Шлапак та Василь Горбаль.

47% бюллетей підрахували на 222 окрузі. На перше місце в списку постійно підіймається хтось новий. Зараз у лідерах Дмитро Андрієвський. Рена Назарова від "Удару" відстає на 3 тис. голосів. У неї майже 26% голосів. Максим Луцький набирає 21% голосів.

З різницею все в 200 голосів вперед пішов по 223 округу самовисуванець Віктор Пилипишин. У нього 28,40% голосів, а у його найближчого переслідувача Юрія Левченка від "Свободи" 27,63%. На окрузі поки підраховано лише 23,47% бюлетенів.

Відзначимо, що за словами голови виборчого штабу ВО "Батьківщина" Олександра Турчинова опозиція перемагає на всіх округах у Києві, в той час як за даними ЦВК в деяких округах лідирують провладні кандидати.

Ситуація з можоритарниками по Україні також неоднозначна. Так, наприклад на 184 окрузі в Херсонській обл. підраховано вже 100% бюлетенів. Але, тут найцікавіше тільки починається. У регіонала Миколи Дмитрука 19,97% голосів. За нього проголосувало 18, тис. 111 виборців. самовисуванець Іван Вінник, щоб пройти до ВР недорахувався менше 100 голосів. Йому віддали перевагу 18 тис. 13 людей і в результаті у нього 19,86% голосів виборців.

На 11 окрузі у Вінницькій області напружена боротьба йде між самовисуванцем Олександром Домбровським та Наталею Солейко від "Батьківщини". На окрузі підраховано лише 37% голосів і розрив між лідерами перегонів коливається в межах всього 20 голосів.

У 700 голосів розрив між переможцем кандидатом в окрузі № 90 у Київській обл. 100% бюлетенів вже підраховано, і перемогу згідно із цими даними здобув самовисуванець Віталій Чудновський. У нього 34,18% голосів. Свободівець Олександр Марченко отримує 33,87% голосів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся