Результати парламентських виборів-2012: "Свобода" у новій ВР ініціює заборону комуністичної ідеології
За даними національного екзит-полу ВО "Свобода" набирає 12,2% голосів виборців. За даними ЦВК, за підсумками підрахунку 7,03% бюлетенів, "Свобода" набирає 5,8%.
Одним з перших законопроектів, який ВО "Свобода" внесе в нову Верховну Раду буде проект про заборону комуністичної ідеології. Про це заявив в ефірі радіо "Свобода" лідер "Свободи" Олег Тягнибок. "Ми запропонуємо закон про заборону комуністичної ідеології, як людиноненависницької і антиукраїнською, і проведення публічного судового процесу над комунізмом", - сказав Тягнибок.
При цьому він виключив будь-яку співпрацю з комуністами в новому парламенті. Олег Тягнибок назвав поганою тенденцією те, що Компартія набирає на цих виборах більше голосів, ніж на попередніх (за даними екзит-полів). Зазначимо, що за даними Національного екзит-полу КПУ набирає 11,6%.
Читайте також: До парламенту проходять 5 партій
За словами керівника виборчого штабу ВО "Свобода" Руслана Колушінского, "Свобода" розраховує, що отримає в новому парламенті 45 місць.
Раніше сьогодні депутат Європарламенту Олександр Мирський заявив, що в Європарламенті можуть ініціювати розгляд заяв "Всеукраїнського об'єднання" Свобода "спеціальним комітетом." У Європарламенті за цим рахунком є спеціальна комісія, яку заснував президент Європарламенті Мартін Шульц, комісія по боротьбі з ксенофобією, антисемітизмом і націоналізмом . Я впевнений, що це буде розглянуто, я ініціюватиму", - сказав Мирський.
У "Свободі" цю заяву євродепутата назвали провокацією і механізмом впливу на виборчу кампанію. Заступник голови ВО "Свобода" Руслан Кошулинський заявив: "Це досить провокаційні заяви, враховуючи те, що ніяких антисемітських заяв "Свобода" ніколи не робила. Це певний ярлик, який без підстави наліплений на націоналістичну організацію, яка за своєю суттю можливо мала б бути антисемітською. Насправді це не так ... І тому говорити про антисемітські заяви ... в принципі достатньо некоректно, і є певним механізмом зовнішнього впливу на виборчу кампанію".
Читайте також: "Удар" не буде підтримувати "праві" заяви "Свободи"
Сьогодні в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Активність виборців на виборах склала 57, 99%. Серед лідерів: Львівська область 67, 12%, Тернопільська обл. - 66, 78%, Волинська обл. - 65, 74%. Найнижча активність виборців була в Криму 49, 45% і Одеській обл. 49,64%.
Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Попередні дані голосування очікуються в ніч на 29 жовтня.
Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.