ru ua

Результати експертизи: На Хрещатику висаджені каштани дешевого сорту

Автор: RBC.UA
Експертиза, замовлена головою Київської міської державної адміністрації Олександром Поповим, підтвердила, що на Хрещатику висадили каштани дешевшого сорту, ніж ті, які було проплачены. Про це заявив на брифінгу радник голови КМДА Олександр Мазурчак, передає кореспондент РБК-Україна.

Експертиза, замовлена головою Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександром Поповим, підтвердила, що на Хрещатику висадили каштани дешевшого сорту, ніж ті, які було проплачены. Про це заявив на брифінгу радник голови КМДА Олександр Мазурчак, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, згідно з висновками експертів, з 285 дерев, висаджених на Хрещатику, лише два належать до червоного сорту каштанів. Зокрема, частина каштанів - звичайні кінські каштани, ще частина - невідомий сорт.

У зв'язку з цим КМДА вирішила звернутися в прокуратуру з проханням розслідувати факт підміни саджанців каштанів. За наслідками розслідування КМДА має намір вимагати або матеріальної компенсації, або заміни саджанців. Також експерти проведуть додаткову експертизу для з'ясування того, чи стійкі посаджені каштани до мілі.

Читайте також: Попов за свої гроші замовив експертизу по каштанах на Хрещатику

Крім того, на думку Мазурчака, ситуація з каштанами могла бути спланованою провокацією проти глави КМДА Олександра Попова.

Раніше Попов заявляв: "У мене заздалегідь є таке враження, що все ж таки, якщо дійсно підтвердиться (підміна каштанів), що каштани не ті, які ми чекали, то, перш за все, за це повинна відповідати та сторона, яка їх надала".

Читайте також: Прокуратура Києва перевірить документи на закупівлю каштанів

Він також відзначив, що у разі підтвердження цієї інформації винні чиновники будуть покарані. "Якщо винні будуть наші підприємства, керівники, я не хочу грубо сказати, але я їм шию відкручу, тому що це дуже важливий підхід. І коли ми вирішували це питання, то завдання було: знайдіть кращі сорти, привезіть кращі дерева і посадіть їх на Хрещатику. Я думав, що так воно і відбувається. Якщо це не підтвердиться, то радитимемося, що робити з цим посадочним матеріалом. Він-то непоганий, але є різні думки".

Нагадаємо, в квітні на Хрещатику висадили 289 нібито м'ясокрасних каштанів сорту Бріотті. 115 з них місту подарували, а 174 дерева були куплені за рахунок міськбюджету (по 6 тис. грн за дерево, тобто на суму близько 1 млн грн).

Читайте також: "Київзеленбуд" планує до 1 травня посадити на Хрещатику 289 каштанів по 6 тис. грн кожен

Проте в травні екологи заявили, що на Хрещатику замість заявлених каштанів Бріотті, стійких до мінуючої мілі, висадили звичайні кінські каштани білого кольору.

Проблемою вже зайнялася прокуратура.