Резиденція митрополитів Буковини отримала сертифікат Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Четвер 15 грудня 2011 20:58
Автор: RBC.UA
У Мармуровій залі Чернівецького національного університету (ЧНУ) імені Юрія Федьковича відбулося вручення сертифікату ЮНЕСКО, який підтверджує включення резиденції митрополитів Буковини і Далмації, нині ЧНУ, до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Мармуровій залі Чернівецького національного університету (ЧНУ) імені Юрія Федьковича відбулося вручення сертифікату ЮНЕСКО, який підтверджує включення резиденції митрополитів Буковини і Далмації, нині ЧНУ, до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сертифікат голові Чернівецької обласної державної адміністрації Михайлу Папієву вручила секретар Національної комісії України у справах ЮНЕСКО за дорученням Генерального секретаря цієї організації Роксолана Іванченко.

В свою чергу, Михайло Папієв передав документ ректору університету Степану Мельничуку. Він також відзначив, що ця подія увінчує кількарічні зусилля великої групи людей, фахівців, науковців, владників, причетних до збереження міста Чернівці.

За його словами, вся старовинна центральна частина міста потребує збереження та обережного, турботливого та справді європейського поводження. "Тому те, що відбулося в Парижі, на засіданні Комітету ЮНЕСКО, а також сьогоднішня подія, - це для нас лише початок кропіткої та багатолітньої роботи. Внесення нового об'єкту до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - серйозна нагода привернути до неї увагу, до його видатної універсальної цінності. Увагу чи не всього світу привернуть і Чернівці, і вся Буковина, весь наш край. Ми це розуміємо, як і наші нелегкі обов'язки в зв'язку з цим", - відзначив він.

На заході були присутні Генеральні консули Польщі, Румунії, Чехії, перший секретар посольства Ізраїлю, член адміністративного комітету фонду Главкових у Празі, представники всіх національно-культурних товариств краю.

Нагадаємо, 29 червня ц.р. центральний і 2 інших корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича зарахували до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як колишню резиденцію православних митрополитів Буковини і Далмації у Чернівцях. Відповідне рішення ухвалила чергова сесія Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Парижі.

Досі до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні входили заповідник «Софія Київська», Києво-Печерська лавра, історичний центр Львова, букові ліси в Карпатах і частина геодезичної дуги Струве.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся