ru ua

Регіональні вибори в ФРН: Прибічники Меркель програли в Нижній Саксонії

Автор: RBC.UA
На регіональних виборах у Нижній Саксонії, які багато експертів розглядали як перевірку популярності чинного канцлера, прибічники Ангели Меркель зазнали поразки.

На регіональних виборах у Нижній Саксонії, які багато експертів розглядали як перевірку популярності чинного канцлера, прибічники Ангели Меркель зазнали поразки, повідомляє телеканал ZDF.

У підсумку коаліція християнських демократів і вільних демократів програла лівоцентристській коаліції, до якої увійшли соціал-демократи і "зелені". Втім, перевага переможців у новому парламенті Нижньої Саксонії складе всього один голос.

Читайте також: У Нижній Саксонії обирають земельний парламент (відео)

Відзначимо, що до цього ХДС і ВДП правили Нижньою Саксонією протягом 10 років поспіль.

Лівоцентристи сподіваються, що результати виборів в Нижній Саксонії покладуть початок низці їхніх перемог на регіональних виборах і будуть сприяти збільшенню популярності їхніх партій напередодні національних виборів в вересні 2013 р.

Проте експерти відзначають, що позиції лібералів і консерваторів, які підтримують Меркель, в масштабі ФРН залишаються дуже сильними і перемога лівоцентристів восени цього року не є неминучою.

Читайте також: Боргова криза єврозони далека від завершення, - Меркель

Німеччина є "локомотивом" європейської економіки. Вибори тут безпосередньо пов'язані з питанням про подальше членство Греції у валютному блоці. На думку Алістера Ньютона, провідного аналітика японського інвестиційного банку Nomura, незважаючи на зростаюче невдоволення німецького населення і все голосніше звучать заклики опозиції, Греція залишатиметься в єврозоні принаймні до виборів у Німеччині через позицію Ангели Меркель.