ua en ru

Рефінансування від НБУ отримають банки, які погодилися здешевити кредитування, - Арбузов

Автор: RBC.UA
Банки, що погодилися здешевити кредитування, отримають рефінансування від Національного банку України (НБУ). Про це глава НБУ Сергій Арбузов заявив під час робочої поїздки в Токіо.

Банки, що погодилися здешевити кредитування, отримають рефінансування від Національного банку України (НБУ). Про це глава НБУ Сергій Арбузов заявив під час робочої поїздки в Токіо, передає Reuters.

Згідно з повідомленням, Арбузов 9 жовтня провів зустріч з главами 20 найбільших банків і закликав їх збільшити кредитування секторів економіки, таких як агросектор, інфраструктура і видобуток корисних копалин. "Банки, що погодилися здешевити кредитування, отримають рефінансування, - заявив Арбузов. - Ми постараємося робити це на майже автоматичній основі. Банки, які прислухалися до мене, отримають прибуток, і досить значний".

Читайте також: НБУ посилює вимоги для одержання банками рефінансування

Нагадаємо, що у вересні НБУ посилив вимоги для отримання рефінансування банками. Крім раніше визначених вимог, для отримання рефінансування більш ніж на 90 днів, банк має забезпечити дотримання порядку формування обов'язкових резервів протягом останніх 6 звітних періодів.

Крім того, банк повинен дотримуватися встановлених економічних нормативів і лімітів відкритої валютної позиції протягом останніх 6 місяців, а також забезпечити в повному обсязі формування резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями.

Загальний обсяг операцій з рефінансування банків у серпні ц.р. склав 9,5 млрд грн із середньозваженою ставкою 8,03%. Таким чином, обсяг рефінансування зменшився на 12,8% порівняно з 10,9 млрд грн місяцем раніше. З початку року обсяг таких операцій склав 47,3 млрд грн із середньозваженою ставкою 8,23%.

Читайте також: НБУ надав банкам 1,07 млрд грн рефінансування для підтримки ліквідності

Як повідомлялося, в кінці серпня ц.р. НБУ вирішив збільшити максимальний термін використання стабілізаційних кредитів від 360-450 днів до п'яти років. Згідно з постановою, загальний термін використання стабкредиту з урахуванням усіх продовжень не може перевищувати п'яти років (раніше - 360 днів, або 450 у разі реальної загрози стабільності роботи банку). Також НБУ може надавати стабкредити платоспроможному банку для підтримки ліквідності на строк до двох років (раніше - до 90 днів). Крім того, НБУ може приймати рішення про продовження терміну використання стабкредиту на строк до одного року (раніше - до 90 днів).