ua en ru

Реакціонер Новинський

Реакціонер Новинський Фото: Вадим Новинський (facebook.com-novynskyi)

Найбільш одіозні кадри колишньої Партії регіонів поступово виходять з тіні кривавих подій 2014 року. Вадим Новинський все частіше з'являється в ЗМІ і навіть на лайт-боксах, що часто схоже на політичну спекуляцію на теми війни і релігії.

Російський олігарх мирить українців

Вадим Новинський почав гучне повернення в публічну площину цієї весни. Дуже зручними інформповодами для нього стали травневі дати. Олігарх, який отримав українське громадянство з рук екс-президента Віктора Януковича, почав стягати на себе старий добрий електорат Партії регіонів.

Доречними стали для цієї мети травневі дати – річниця подій в Будинку профспілок в Одесі і тижнем пізніше – 9 травня. Вадим Новинський поступово приміряє на себе побитий імідж "миротворця". Найцікавіше, що при використанні примирної риторики російський олігарх займає антиукраїнську позицію.

Спочатку він заявив, що не можна розділяти загиблих в Одесі "на своїх і чужих". Нагадаємо, що під час подій на вулиці Грецькій в 2014 році збройні прихильники "русского мира" відкрили вогонь по проукраїнським активістам, що в результаті і призвело до трагедії в одеському Будинку профспілок.

Пропозиції не ділити жертв конфліктів за протиборчим сторонам зазвичай висуваються з метою примирення нації по завершенню конфлікту. Але війна в окремих частинах Луганської та Донецької областей триває. В зоні конфлікту кожен день гинуть люди. Причому, як військовослужбовці, так і мирні жителі.

Аналогічно така тактика миротворчості застосовна тільки у випадках внутрішніх громадянських конфліктів. А це означає, що Вадим Новинський на п'ятому році війни в окремих районах Луганської та Донецької областей досі не визнає численних і незаперечних доказів безпосередньої участі російських кадрових військових і найманців на боці сепаратистів. Не кажучи вже про повний пансіон, який забезпечує терористам Російська Федерація.

Таким його ходом став вихід на носії зовнішньої реклами з поздоровленням з днем Перемоги. Білборди Новинського викликали дуже неоднозначну реакцію соцмереж, яка більшою мірою розділила українців на два табори, що об'єднала.

Щоб закріпити "успіх" російський олігарх взяв участь в дуже неоднозначному і проросійськомому заході "Безсмертний полк", присвяченому 9 травня. В ході заходів у Парку Слави сталася сутичка з участю охорони нардепів від "Опозиційного блоку" Вадима Новинського і Нестора Шуфрича. Бійка сталася біля пам'ятника невідомому солдату. У конфлікті взяли участь активісти "Молодіжного націоналістичного конгресу" та охоронці Новинського і Шуфрича, проте поліції вдалося оперативно припинити зіткнення.

Очевидно, що зіткнення тільки зіграло на руку Вадиму Новинському. Інцидент дуже допоможе йому цементувати електорат Партії регіонів, адже у нас в народі дуже люблять гнаних і переслідуваних.

В справі миру Вадим Новинський так само готовий піти на легітимацію діючих терористів, які орудують зараз в окремих районах Луганської та Донецької областей. Про це він відкрито заявив на одній з міжнародних конференцій в середині травня. Російський олігарх готовий виступити організатором прямих переговорів "між Києвом, Москвою і Донбасом".

По-перше, тут Новинський знову медійно займає позицію миротворця. По-друге, виступає з ініціативою визнати терористів ОРДЛО стороною конфлікту. Цього впродовж багатьох років вдається уникати в рамках МКК і нормандського формату, де аватари Російської Федерації ніяк не представлені. Як бачимо, людина може отримати скільки завгодно паспортів, але його цілі і погляди при цьому ніяк не зміняться. Аж до того, що російський олігарх відкрито і публічно займає відверто антидержавну позицію.

Золоті куполи

Не менш антиукраїнську позицію Вадим Новинський займає і в церковному питанні. Він виступив затятим супротивником створення єдиної помісної церкви. Нагадаємо, що з цією ініціативою виступив президент Петро Порошенко, який назвав незалежну церкву питанням національної безпеки.

Російський же олігарх дотримується абсолютно протилежної точки зору. На його думку, українці повинні об'єднатися саме навколо православної церкви Московського патріархату, яку Вадим Новинський вважає єдиною. У своєму коментарі проросійському агентству "РИА Новости" він заявив, що "нічого створювати не треба, в Україні є помісна церква". Дещо пізніше головний редактор цього видання був затриманий за звинуваченням у державній зраді.

У справі протистояння єдиної помісної церкви Вадим Новинський йде на всі можливі заходи. Один з українських телеканалів повідомив, що російський олігарх їздив до Варшави і зустрічався з єпископом Польської автокефальної православної церкви митрополитом Саввою.

Завданням делегації було переконати митрополита Варшавського в недоцільності надання автокефалії Української церкви. Також обговорювалося прибуття 19 - 20 травня у Варшаву делегації Константинопольського патріархату. Як припускають журналісти, Новинський діяв за вказівкою Москви і створив "ініціативну групу" з блокування надання автокефалії Української церкви.

У свою чергу, Священний Синод УПЦ КП повідомив, що "прокремлівські політичні структури в Україні організували збір підписів, які, на їхню думку, повинні засвідчити небажання" православних в Україні підтримати розпочату справу", - йдеться у зверненні синоду.

Вадим Новинський сподівається осідлати хвилю втоми від реформ і стати відповіддю для базового електорату партії регіонів у базових областях. Почасти в його користь говорять результати виборів в об'єднаних територіальних громадах, які проходять зараз в центральних і східних областях.

Наприклад, згідно з результатами виборів У Дніпропетровській області "Опозиційний блок" зайняв почесне друге місце після "Батьківщини". Для лідерів Партії регіонів – це знак, що пора висуватися на стартові позиції. За чотири роки вже призабули події чотирирічної давнини, розстріли людей прямо в центрі Києва і пособництво членів Партії Регіонів регулярним частинам російської армії. Рейтинг знову зростає. За революцією закономірно послідувала реакція і треба нею скористатися.