ua en ru

Розвинені економіки країн G20 проведуть фіскальну консолідацію

Автор: RBC.UA
Міністри фінансів і голови центробанків провідних світових економік G20 за підсумками своєї зустрічі в Парижі домовилися, що розвинені економіки "двадцятки" проведуть фіскальну консолідацію (вживуть заходів бюджетно-податкового оздоровлення). Про це йдеться в проекті підсумкового комюніке саміту G20.

Міністри фінансів і голови центробанків провідних світових економік G20 за підсумками своєї зустрічі в Парижі домовилися, що розвинені економіки "двадцятки" проведуть фіскальну консолідацію (вживуть заходів бюджетно-податкового оздоровлення). Про це йдеться в проекті підсумкового комюніке саміту G20, що надійшов у розпорядження Reuters.

Також було досягнуто згоди, що економіки "двадцятки", розвиваються, такі, як Китай, продовжать політику щодо підвищення гнучкості курсу своїх національних валют.

"Розвинені економіки, враховуючи різні міжнародні обставини, почнуть політику, покликану зміцнити довіру до економіки, підтримати її зростання, а також сприяти реалізації чітких, ефективних конкретних заходів забезпечення фіскальної консолідації. Провідні економіки, що розвиваються, прискорять реалізацію структурних реформ для перебалансировки попиту в цілях підвищення рівня внутрішнього споживання, чому буде сприяти триваючий рух до системи ринково орієнтованих обмінних курсів, а також підвищать гнучкість останньої для відповідності економічних реалій", - наголошується в документі.

"Двадцятка" також виступила за те, щоб Міжнародний валютний фонд (МВФ) мав достатнім обсягом фінансових коштів, однак учасники зустрічі відклали ухвалення рішення з цього питання на черговий саміт G20, намічений на 3-4 листопада ц.р. Як очікується, він пройде у французьких Каннах.

Нагадаємо, наприкінці вересня ц.р. міністри фінансів країн "великої двадцятки" (G20) знову підтвердили свою готовність зробити всі необхідні кроки для збереження стабільності фінансової системи. "Ми зробимо всі необхідні дії для збереження стабільності на фінансових ринках і належного функціонування банківської системи", - йшлося в комюніке глав міністерств фінансів країн G20, оприлюдненій за підсумками консультацій.

В ході засідання велику увагу приділялося обговоренню питання вирішення боргової кризи в Європі. За підсумками консультацій економісти домовилися, що лідери країн єврозони вживуть заходів щодо збільшення гнучкості і розширення повноважень європейського стабілізаційного фонду EFSF.

Раніше, лідери семи держав, що входять в "велику двадцятку", закликали країни єврозони зробити активні дії, щоб допомогти світовій економіці вийти зі стану глибокої рецесії. У документі, підписаному лідерами Австралії, Канади, Індонезії, Великобританії, Мексики, ПАР і Південної Кореї і направленому голові G20 - Франції, наголошувалося, що європейські країни повинні діяти швидко і скоординовано, щоб подолати боргова криза в регіоні, яка розростається. Заклик взяти під контроль держфінанси відноситься і до США, яким слід подолати політичні розбіжності і забезпечити раціональну фіскальну політику в середньостроковій перспективі.

G20 являє собою формат міжнародних нарад міністрів фінансів і глав центральних банків, що представляють 20 економік. В сукупності на країни G20 припадає 85% світового валового національного продукту, 80% світової торгівлі (включаючи торгівлю всередині ЄС) і дві третини населення світу.