ru ua

Рауль Кастро знову очолив Держраду Куби

Автор: RBC.UA
Брат Фіделя Кастро Рауль обраний головою Держради Куби (посада, що відповідає посаді Президента) ще на п'ять років, до 2018 р., повідомляє Associated Press з посиланням на кубинські державні ЗМІ.

Брат Фіделя Кастро Рауль (на фото) обраний головою Держради Куби (посада, що відповідає посаді Президента) ще на п'ять років, до 2018 р., повідомляє Associated Press з посиланням на кубинські державні ЗМІ.

Першим заступником Кастро парламент обрав 52-річного Мігеля Діаса-Канеля, у минулому міністра вищої освіти. Діас-Канель є одним з небагатьох таких високопоставлених чиновників, хто не брав безпосередньої участі в кубинській революції 1959 р.

Читайте також: Кастро з'явився на публіці, спростувавши чутки про свою недієздатність

24 лютого 2013 р. на Кубі відбулося перше засідання Національних зборів нового скликання, на якому був вибраний керівний орган країни - Державна рада. Кастро є головою ради міністрів і головою Держради Куби з 24 лютого 2008 р.

Зазначимо, за декілька днів до обрання голови Держради Рауль Кастро згадав про можливість швидкого відходу у відставку. Він послався на те, що йому скоро виповниться 82 року. Проте, на думку очевидців, дане зауваження було зроблене в напівжартівливому тоні.

Читайте також: Кастро не виключає відходу у відставку внаслідок похилого віку

Брат лідера Кубинської революції багаторічного глави держави Фіделя Кастро Рауль Кастро народився 3 червня 1931 року в провінції Ор'єнте в сім'ї крупного землевласника Анхеля Кастро Аргіса. Мати, Ліна Рус Гонсалес, була куховаркою в маєтку отця. Вона народила Анхелю Кастро п'ятеро дітей, перш ніж він на ній одружився. Хоча батьки Кастро були безграмотними, вони постаралися дати хорошу освіту своїм дітям. Рауль закінчив єзуїтський коледж, вчився в Гаванському університеті. З юнацьких років він активно брав участь в молодіжному русі: був членом Союзу соціалістичної молоді, брав активну участь в боротьбі проти диктатури Фульхенсіо Батісти. Брав активну участь в революційних подіях на Кубі в 1956-1959 рр.

Читайте також: Росія частково спише Кубі 30 млрд дол

31 липня 2006 року Фідель Кастро склав з себе владні повноваження у зв'язку зі своєю госпіталізацією. Виконуючим обов'язки лідера Куби у зв'язку з важкою хворобою Фіделя Кастро, а потім у зв'язку з його відмовою очолити Державну раду, став Рауль Кастро. З тих пір Фідель майже не показувався на публіці, і жодного разу не брав участь ні в одному публічному заході, включаючи першотравневу демонстрацію і День революції. Замість Фіделя на них був присутній його брат Рауль. В останні місяці свого правління Фідель Кастро неодноразово давав зрозуміти, що може піти у відставку, проте безпосередньо про це не заявляв. Зокрема, в грудні 2007 року в зверненні до парламенту він відзначив, що був прив'язаний до влади, але життя змінило його погляди. У тому ж посланні старший Кастро закликав народ підтримати його брата Рауля. 19 квітня 2011 року на VI з'їзді Компартії Куби він був вибраний першим секретарем ЦК КПК.