ua en ru

Міжнародний трибунал відмовив Младічу у повторному переносі слухання

Автор: RBC.UA
Міжнародний трибунал по колишній Югославії відмовив Ратко Младічу у повторному переносі слухання, передає ВВС.

Міжнародний трибунал по колишній Югославії відмовив Ратко Младічу у повторному переносі слухання, передає ВВС.

На цій стадії кримінального процесу Младіч повинен заявити чи вважає він себе винним. Младіч відмовився відповідати на пред'явлені звинувачення, сказавши, що його не влаштовує призначений адвокат.

Судді відхилили клопотання захисту підсудного з проханням повторно відкласти слухання.

Після тривалої суперечки з судом, Младіча вивели з зали, і далі слухання тривало за його відсутності.

Після незначної перерви суд інтерпретував відмову Младіча від дачі свідчень як невизнання вини за всіма пунктами обвинувачення.

Нагадаємо, сьогодні поновився процес над колишнім командувачем армією боснійських сербів під час громадянської війни в середині 1990 рр. Ратко Младічем. Раніше повідомляли, що підсудний збирався бойкотувати засідання.

Попереднє, перше слухання у справі Младіча в Гаазькому трибуналі відбулося 3 червня 2011 р. Тоді підсудному зачитали 11 пунктів звинувачень у геноциді та злочинах проти людяності. Суддя Альфонс Орі запитав чи не бажає Младіч зробити заяву про невинуватість, або визнати свою вину по кожному пункту. У відповідь Младіч назвав висунуті проти нього звинувачення «образливими» і заявив, що йому необхідно не менше місяця, щоб «докладно вивчити документи».

Головне зі звинувачень, пред'явлених Младічу - геноцид, - стосується етнічних чисток у Сребрениці у 1995р., коли боснійські серби вбили 8 тисяч мусульман.

Інший важливий епізод - майже чотирирічна облога Сараєва, що почалася в травні 1992 р., і протягом якої померло близько 10 тисяч осіб.

Арешт Младіча є однією з умов вступу Сербії до Євросоюзу. Тим не менш, у Сербії багато людей вважають Младіча національним героєм, який захищав інтереси країни.

Після його арешту та рішення про екстрадицію в Гаагу, понад 10 тис. осіб в Сербії вийшли на демонстрацію на знак протесту.

Раніше Ратко Младіч заявляв, що не визнає влади Гаазького трибуналу.

Нагадаємо, Младіча заарештувала сербська поліція 26 травня ц.р., після того як він 16 років переховувався.