ua en ru

Розстріл дітей у школі США: Обама вимагає розробити жорсткіше законодавство

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама вимагає розробити "дієві поправки" в законодавство, що регулюють обіг зброї в країні.

Президент США Барак Обама вимагає розробити "дієві поправки" в законодавство, що регулюють обіг зброї в країні. Вони як одна з форм зусиль по запобіганню повторень масових вбивств громадян в громадських установах повинні бути спрямовані в адміністрацію глави держави до кінця січня 2013 р. Після чого Президент направить їх на обговорення в конгрес, передає Associated Press.

Читайте також: Американці стали скуповувати зброю після трагедії в Коннектикуті (фото, відео)

"Настав час, коли слова потрібно підкріпити діями", - заявив Обама на прес-конференції, підкресливши, що діяти необхідно без зволікання. "Справа в тому, що проблема є досить складною і не може більше залишатися без рішення. Незважаючи на те, що ми не можемо запобігти окремим випадкам насильства, в наших руках є важелі, щоб поступово знижувати його рівень", - додав Президент.

Читайте також: Обама готовий підтримати заборону на продаж бойової зброї в США

Говорячи про конкретні заходи, Обама вимагє від конгресу відновити заборону на продаж "штурмової зброї", яка діяла у країні до 2004 р. Відзначимо, що даним терміном в США позначають скорострільні гвинтівки, здатні вражати незахищених людей на коротких і середніх дистанціях. Даний тип зброї спочатку розроблявся для застосування в бойових умовах, але деякі зразки отримали дозвіл на цивільний оборот. До цього ж класу зброї відноситься і гвинтівка AR-15, з якої 14 грудня 2012 р. Адам Ланза застрелив 20 учнів і шість викладачів початкової школи "Сенді Хук". У цьому контексті Президент запропонував внести обмеження на обсяг магазинів для боєприпасів, які можуть бути дозволені для цивільного обороту.

Віце-президенту США Джо Байдену доручено очолити спеціальну комісію, яка займатиметься роботою по внесенню відповідних поправок в законодавство.

Читайте також: Після розстрілу у школі Коннектикута американська громадськість виступає за заборону зброї (фото, відео)

Як повідомлялося за кілька днів після трагедії в початковій школі "Сенді Хук" попит на вогнепальну зброю у США різко зріс. Власники магазинів зброї припускають, що це пов'язано зі страхом американців за своє життя.

Тим часом інші вважають, що безконтрольний продаж вогнепальної зброї варто припинити. Петицію з такою вимогою за три дні підписали 160 тис. осіб. Жодна громадська ініціатива не отримувала за короткий термін такої широкої підтримки.

Серед тих, хто вимагає посилити закони про зброю, і мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. За його словами, те, що відбулося в початковій школі, - це національна епідемія. У своїй заяві мер Нью-Йорка закликав Президента провести реформи, які створять серйозні обмеження у використанні зброї.

Раніше член Конгресу США від Демократичної партії Джеррольд Надлер зажадав почати "серйозну дискусію" про внесення поправок до закону про зброю.

Також повідомлялось про ініціативу сенатора-демократа Діани Фейнстайн. Політик має намір в січні винести на розгляд поправку, яка забороняла б на федеральному рівні продаж "воєнізованих" зразків автоматичної зброї. До цієї категорії в американській практиці відноситься вся автоматична зброя, призначена для ефективного ураження противника на близькій дистанції.

Читайте також: Адам Ланза розстріляв дітей в американській школі - вбивця стріляв у жертв по декілька разів

Пропозиції про посилення законодавчих норм про володіння зброєю раніше в США раніше наштовхувалися на протистояння низки законодавців, що посилаються на другу поправку до американської конституції, що гарантує право на носіння зброї.

Злочини з використанням зброї - не рідкість у США. Масові вбивства з вогнепальної зброї відбувалися в останні роки неодноразово.
Про стрілянину в школах і університетах США регулярно повідомляється приблизно з 1995 року.

Читайте також: Трагедії останніх років у навчальних закладах із застосуванням зброї

Право володіти вогнепальною зброєю відображено в Конституції США. Щороку в Америці продається до 5 млн. одиниць вогнепальної зброї. Прихильники "вогнестрілів" стверджують про зниження статистики насильницьких злочинів в штатах, де дозволяється носіння та використання зброї для самооборони.