ua en ru

Ranbaxy USA заплатить 500 млн дол. за продаж фальсифікованих ліків

Автор: RBC.UA
Ranbaxy USA Inc., що є дочірньою компанією індійської фармацевтичної компанії Ranbaxy Laboratories Limited, заплатить 500 млн дол. за продаж фальсифікованих ліків і введення в оману американських федеральних регуляторів.

Ranbaxy USA Inc., що є дочірньою компанією індійської фармацевтичної компанії Ranbaxy Laboratories Limited, заплатить 500 млн дол. за продаж фальсифікованих ліків і введення в оману американських федеральних регуляторів. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на федеральну прокуратуру США.

Ranbaxy USA Inc. визнала, що поставляла не відповідні специфікації препарати, виготовлені на двох підприємствах в Індії. На думку прокуратури, партії фальсифікованих препаратів включають дженеріки антибіотиків та інших ліків, призначених для лікування акне, епілепсії та інших нервових захворювань.

Читайте також: В Україні у 2012 р. виявлено фальсифікованих ліків на 55 млн грн

Сума виплати в 500 млн дол. є результатом угоди між стороною звинувачення і компанією. 150 млн дол. складає власне штраф. 350 млн дол. буде направлено на врегулювання цивільних позовів у зв'язку з наданням помилкових відомостей федеральним програмам з охорони здоров'я, включаючи Medicare і Medicaid. Близько 49 млн дол. з 350 дол. отримає колишній керівний співробітник Ranbaxy USA Inc. Дінеш Такур, який виступив як інформатор, подавши позов до федерального суду і звинувативши компанію в наданні помилкової інформації Управлінню по контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів.

У федеральному звинуваченні проти компанії не фігурували споживачі, незадоволені якістю ліків.

Нагадаємо, в серпні 2012 р. Комісія США з цінних паперів і бірж (SEC) звинуватила фармацевтичну компанію Pfizer Inc в дачі хабарів чиновникам у низці країн.

Читайте також: Влада США запідозрила компанію Pfizer в дачі хабарів

Звинувачення компанії були представлені відповідно до закону про боротьбу з хабарництвом з боку громадян США на території зарубіжних держав. За підозрами SEC, Pfizer виплачувала хабарі чиновникам в цілій низці країн, серед яких, - Чехія, Болгарія, Китай, Сербія, Росія та інші.

У липні 2012 р. американський суд зобов'язав британську фармацевтичну компанію GlaxoSmithKline виплатити штраф у розмірі 3 млрд дол. Компанія визнала себе винною у шахрайстві і розповсюдженні свідомо помилкової інформації.

Читайте також: Суд у США оштрафував фармацевтичну GlaxoSmithKline на 3 млрд дол

Так, GlaxoSmithKline, не маючи на те законних підстав, просувала на американському ринку антидепресант "Паксил" для лікування депресій та інших станів у підлітків молодше 18 років і препарат для лікування низки розладів, що включають розлади харчової поведінки, наркозалежність і розлад уваги.

Жодне із застосувань даних ліків не було схвалено Комісією США з продуктів харчування і лікарських препаратів (FDA). Також GlaxoSmithKline ставилося в провину приховування інформації, отриманої в результаті досліджень низки препаратів від органів охорони здоров'я США.