Заради Чемпіонату світу-2022 катарські шейхи створять штучні острів і хмари
2 грудня 2010 року Росія і Катар отримали шикарний привід для радості - обидві країни за підсумками голосування членів ФІФА завоювали право на проведення чемпіонатів світу з футболу. У Росії турнір пройде через п'ять років, а Катару ще чекати і чекати свого зоряного часу.
Читайте також: Йозеф Блаттер: Катар може втратити Чемпіонат Світу 2022 року
Але вже зараз відомо, що задля успішного проведення мундіалю катарські шейхи готові викласти стільки грошей, що кількість нулів підсумкової суми може зарябіти в очах. Їх гранично амбітні проекти вражають уяву, але якщо їх задуми будуть реалізовані, чемпіонат світу 2022 року, безумовно, стане одним з найбільш пам'ятних в історії.
Так, наприклад, відомо, що Катар приготує для чемпіонату світу штучні хмари, які будуть відкидати тінь на поля і стадіони, захищаючи тим самим людей від палючих променів жорстокого катарського сонця.
Глава машинобудування Катару Саїд Абдул Гени зізнався, що вчені одного з університетів Катару спроектували спеціальну "хмара", причому 1 одиниця цього дива обійдеться в 500 тисяч доларів. Хмари чемпіонату будуть зроблені з легкої вуглецевої структури, їх обладнають дистанційним управлінням за допомогою сонячних батарей. На такі витрати катарці підуть заради того, щоб не проводити чемпіонат взимку.
Влітку температура в Катарі зазвичай перевищує 40 градусів за Цельсієм. Через це матчі чемпіонату хочуть проводити у форматі три тайми по 30 хвилин, так як існує реальна загроза життю футболіста, коли температура піднімається вище 29 градусів. Можливо, створення штучних хмар допоможе впоратися з цією проблемою.
Днями стали відомі нові дивовижні подробиці приготування азіатської країни до чемпіонату світу. Очікується, що під мундіаль місцеві шейхи створять... штучний острів! Вартість проекту оцінюють у 5,5 мільярдів доларів.
Острів з'явиться на березі Перської затоки поблизу столиці арабського емірату Дохи. На штучному утворенні пройдуть головні футбольні матчі чемпіонату світу, в той же час члени команд і вболівальники будуть квартировані в прилеглих готелях. Житловий фонд острова розрахований на проживання 25 тисяч людей. Площа острова Онікс (Onyx Island) - так називається проект, складе близько двох мільйонів квадратних метрів.
Нафтогазові долари, якими розташовують катарці, дозволяють їм зводити острова і створювати хмари. При цьому ходять чутки, що місцеві шейхи просто-напросто купили можливість проведення чемпіонату світу на своїй території. Все-таки кліматичні умови Катару несприятливі для нормальної організації турнірів такого рівня, тому вибір ФІФА трирічної давності виглядає спірним.
Втім, президент ФІФА Зепп Блаттер не раз говорив про те, що прагне поширювати футбол по всьому світу, а проведення мундіалю в самих різних куточках світу і є найкращою рекламою футболу.