Рада створила слідчу комісію з розслідування фактів побиття журналістів на мітингу 18 травня
Верховна Рада України (ВР) ухвалила проект постанови № 2090а про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів нападу на представників засобів масової інформації 18 травня 2013 у місті Києві за адресою вулиця Володимирська, 15 і розслідування інших фактів тиску на засоби масової інформації , перешкоджання законній професійній діяльності журналістів ". За проголосували 354 нардепа з мінімально необхідних 226.
Головою ТСК обрано народного депутата України Віталій Ярема ("Батьківщина"), заступником голови ТСК-народний депутат Андрій Пінчук (депутатська фракція Партії регіонів).
До складу комісії увійшли від фракції Партії регіонів у Верховній Раді - 3 чол.; Від фракції ВО "Батьківщина" - 2 чол.; Від фракції політичної партії "Удар" Віталія Кличка - 1 чол.; Від фракції ВО "Свобода" - 1 чол .; від фракції Комуністична партія України - 1 чол.
Відзначимо, народні депутати в ході розгляду питання висунули ряд пропозицій, які так і не були прийняті. Так, КПУ вимагали включити до складу розглянутих ТСК питань "факти побиття ветеранів 9 травня у Львові і Тернополі", ПР - вимагала включити до складу комісії Олега Царьова, опозиція - позафракційного Олеся Донія.
Читайте також: Суд відпустив Тітушко під заставу в розмірі 22,94 тис. грн
Вранці повідомлялося, що лідер фракції ПР у ВР Олександр Єфремов заявляв, що його фракція підтримає створення ТСК тільки в тому випадку, якщо на її розгляд будуть внесені і розглянуті дії нардепів від "Свободи" на засіданні Київради 22 травня і під час маршу в Тернопільській області 9 травня. Представник від "Удару" Валерій Карпунцов, у свою чергу говорив, що депутати від ПР заблокували прийняття комітетом з питань регламенту постанови про створення ТСК.
Нагадаємо, що журналісти "5 каналу" і газети "Комерсант-Україна" Ольга Сніцарчук і Влад Содель були побиті під час мітингу в Києві в суботу. МВС відкрило кримінальну виробництво за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України "Умисне легке тілесне ушкодження", але незабаром її було перекваліфіковано на ст.171 "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів". Санкція ст.171 КК передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.
Читайте также: Журналістам, які влаштували акцію протесту в Кабміні, залишили акредитації (відео)
Опозиція заявляє, що люди, які побили журналістів, мають відношення до ПР, а вона в свою чергу спростовує свою причетність до інциденту. "Сьогодні ми провели збори, де обговорювалися події 18 мая ... Нас обурює, що Партію регіонів намагаються звинуватити в причетності до провокацій (побиття журналістів), - заявив лідер фракції ПР у Раді Олександр Єфремов і додав, що Партія регіонів у першочерговому порядку вимагає створення в парламенті ТСК за фактами розслідування даної. Нагадаємо, що підозрюваний у побитті журналістів Вадим Тітушко був затриманий, і в наслідку відпущений під заставу в 22 тис. грн. У своєму відеозверненні він заявив, що не бив дівчину-журналіста, а найняли його для охорони мітингу опозиції.
Читайте також: Міліція на мітингах 18 травня спрацювала задовільно, - Захарченко (фото, відео)
Також нагадаємо, що вчора на засіданні Кабміну журналісти влаштували акцію протесту з вимогою розслідувати факт побиття Сніцарчук і Соделя, за що глава Уряду Азаров зажадав позбавити їх акредитації. Сьогодні стало відомо, що секретаріат Кабміну не став позбавляти журналістів акредитації, а Азаров сказав, що подібні акції не повинні повторюватися. "Я готовий і надалі бачити вас на засіданнях уряду", - сказав Микола Азаров.