ua en ru

Рада ухвалила закон про персональне голосування депутатів

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні в цілому проект закону № 11468-1 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" (щодо особистого голосування за допомогою електронної системи)" ініційований главою регламентного комітету Володимиром Макеєнко." За "проголосували 338 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні в цілому проект закону № 11468-1 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" (щодо особистого голосування за допомогою електронної системи)" ініційований главою регламентного комітету Володимиром Макеєнко." За "проголосували 338 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Відповідно до закону перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. У залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи таким чином, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою.

Відкрите голосування, згідно з прийнятим законом, здійснюється кожним народним депутатом України особисто за допомогою електронної системи таким чином, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою. Результати голосування фіксуються поіменно, в тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного народного депутата. На вимогу народних депутатів результати голосування можуть висвітлюватися на інформаційному табло електронної системи в залі засідань по депутатських фракціях.

Голосування на пленарному засіданні Верховної Ради здійснюється народними депутатами шляхом подачі голосів "за", "проти" або "утримався". Ухилення від голосування народними депутатами, які зареєструвалися на відповідному пленарному засіданні, не допускається.

На пленарному засіданні народний депутат не повинен перешкоджати розгляду питань порядку денного, у тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджати роботі головуючого на пленарному засіданні, а також голосування інших народних депутатів. Однак, жодних санкцій за порушення цих заборон не передбачено.

На ухваленні закону про особисте голосування наполягала опозиція. В Раді закорема, був зареєстрований альтернативний законопроект, ініційований депутатами від НУ-НС Миколою Мартиненком, Іриною Геращенко та Олександром Бондарем.

Читайте також: КПУ і "Реформи заради майбутнього" підтримують постанову про персональне голосування в парламенті

Пропонувалося, що перед кожним пленарним засіданням проводити реєстрацію народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом.

"Народний депутат, який не зареєструвався особисто і не підтвердив свою присутність на пленарному засіданні ВР власноручним підписом, не може бути зареєстрований за допомогою електронної системи і брати участь у голосуванні на відповідному пленарному засіданні. У залі пленарних засідань народний депутат реєструється за допомогою електронної системи таким чином , що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою", - йдеться в тексті законопроекту.

Відповідальність за забезпечення виконання вищевказаних вимог покладається на головуючого на пленарному засіданні парламенту.

Читайте також: Опозиція зареєструвала у ВР законопроект про персональне голосування

Крім того, згідно з проектом закону, відкрите голосування здійснюється кожним народним депутатом особисто за допомогою електронної системи таким чином, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою. Результати голосування фіксуються поіменно, в тому числі з можливим роздрукуванням результатів голосування кожного народного депутата. На вимогу депутатів результати голосування можуть висвітлюватися на інформаційному табло електронної системи в залі засідань по депутатських фракціях.

Зазначимо, що опозиція вважає можливим свою роботу в парламенті VII скликання тільки за умови дотримання норми про персональне голосування кожного депутата.

Також опозиція наполягає на активації системи "Рада-3", оскільки вона передбачає зчитування папілярного візерунку з пальця депутата. Таким чином, вважають в опозиції, депутатам доведеться голосувати особисто.