ua en ru

Рада залишила пільги Президенту, нардепам та міністрам

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України відхилила законопроект, ініційований представниками всіх опозиційних фракцій, яким пропонувалося скасувати всі пільги Президента, народних депутатів і міністрів. За проголосували 203 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Верховна Рада (ВР) України відхилила законопроект, ініційований представниками всіх опозиційних фракцій, яким пропонувалося скасувати всі пільги Президента, народних депутатів і міністрів. За проголосували 203 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Партія регіонів дала на підтримку законопроекту всього лише 10 голосів (більшість регіоналів не голосувала), при цьому Михайло Чечетов проголосував "проти".

Від "Батьківщини" на підтримку законопроекту проголосували 73 депутати. При цьому 11 не голосували, ще 11 були відсутні. Більш дисциплінованим був "Удар" - 38 "за", 1 не голосував, 3 були відсутні. "Свобода" дала 31 голос "за", 1 не голосував, 4 були відсутні. КПУ підтримала законопроект 31 голосом (не голосував 1 нардеп).

Читайте також: Витрати на утримання ВР в 2013 р. можуть скласти 1,5 млрд грн

Виходячи з цих цифр, вкотре хочеться відзначити тенденцію - недисциплінованість опозиційних фракцій стає причиною провалу своїх же ініціатив. Це змушує замислитися, чи хотіли в опозиції ухвалення законопроекту про скасування пільг, якщо самі не можуть за нього проголосувати.

Проектом пропонувалося скасувати або обмежити пільги та преференції, надані особам, уповноваженим на виконання функцій держави, які не пов'язані з виконанням ними своїх обов'язків.

Законопроектом, зокрема, пропонувалося: обмежити граничну чисельність органів, що забезпечують діяльність Президента України, Кабінету міністрів України, Верховної Ради України, Адміністрації Президента до 200 чол. (в даний час 549), Апарату Верховної Ради України до 500 чол. (в даний час 1115), Секретаріату Кабінету міністрів України до 400 чол. (в даний час понад 700).

Читайте також: Королевська пропонує штрафувати депутатів в обсязі мінімальної зарплати за кожен прогул

Крім того, пропонувалося встановити, що після припинення повноважень Президент України забезпечується державною охороною не довічно, а лише протягом одного року; обмежити матеріально-побутове і транспортне забезпечення Президента, який у період перебування на посаді має право на тимчасове проживання на одній офіційній резиденції й зобов'язаний звільнити її в день вступу на пост новообраного Президента. Крім того, Президенту України на період його перебування на посаді забезпечується проїзд на літаках регулярних міжнародних та внутрішніх авіаліній. Тільки у разі виникнення надзвичайних ситуацій він має право користуватися авіаційним транспортом МНС України.

А також, обмежити пенсійне забезпечення Президента України, народних депутатів, членів Кабінету міністрів. Так, максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії тощо не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; встановити заборону перекриття дорожнього руху під час проїзду Президента, спікера ВР, прем'єр-міністра України та інших вищих посадових осіб держави.

Читайте також: ВР скасувала низку пільг для народних депутатів

У прикінцевих положеннях законопроекту, пропонувалося встановити обов'язок для Кабінету міністрів забезпечити передачу до Фонду державного майна України всіх державних резиденцій Державного управління справами, крім трьох будівель, в яких розташована Адміністрація Президента України, резиденція Президента України та резиденція для забезпечення розміщення глав іноземних делегацій та проведення заходів протокольного характеру.

Нагадаємо, в 2011 р. Рада скасувала низку пільг для народних депутатів, але це були далеко не першої важливості преференції народних обранців.