ua en ru

Рада має намір продовжувати працювати після скликання нового парламенту (відео)

Автор: RBC.UA
Верховна Рада Україна (ВР) прийняла проект постанови № 10696 "Про затвердження календарного плану проведення 11 сесії Верховної Ради шостого скликання". "За" проголосували 266 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла проект постанови № 10696 "Про затвердження календарного плану проведення 11 сесії Верховної Ради шостого скликання". "За" проголосували 266 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Таким чином, одинадцята сесія ВР розпочнеться 4 вересня і триватиме до 14 грудня 2012 р.

Крім того, календарний план ВР затверджений з урахуванням особливостей виборчої компанії перед парламентськими виборами 28 жовтня 2012 р. і передбачає 7 пленарних тижнів, 5 тижнів роботи в комітетах і фракціях, 3 тижні роботи з виборцями і 7 годин "питань до уряду".

Нагадаємо, проведення парламентських виборів заплановано на 28 жовтня ц.р., їх результати мають бути оприлюднені не пізніше 17 листопада - через п'ять днів після їх оголошення Центральною виборчою комісією. Згідно зі змінами до законодавства, підвищений прохідний бар'єр - тепер він складає 5% замість 3%. Також заборонена участь блоків, а половина депутатів буде обиратися за мажоритарними округами, а друга - за партійними списками.

Напередодні ВР прийняла в першому читанні як закон законопроект № 10682, який дозволяє на парламентських виборах 28 жовтня 2012 р. обладнати виборчі дільниці веб-камерами на загальну суму 993,6 млн грн. Купувати веб-камери вирішили без тендера. Створення та впровадження системи відеоспостереження на звичайних виборчих дільницях на постійній основі під час виборів народних депутатів України в 2012 р. передбачає виділення додаткового ресурсу Центральної виборчої комісії в сумі 993,6 млн грн. Знайти потрібну суму передбачається за рахунок податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів - 350 млн грн і ввізного мита - 643,6 млн грн.

Україна також запросила членів британського парламенту прийняти участь у міжнародній місії спостерігачів за парламентськими виборами. Направити на вибори в Україну великий загін офіційних спостерігачів має намір Німеччина. У лютому Польща заявила, що готова направити своїх спостерігачів на парламентські вибори в Україну. Також на парламентські вибори спостерігачів від ОБСЄ запросив Янукович.

До парламентських виборів в Україні прикута пильна увага Євросоюзу. В ЄС не раз заявляли, що підписання договору про асоціацію з України відклали до проведення виборів восени 2012 р.