ua ru

Рада може розглянути питання про вибори в Києві 5 квітня

Автор: RBC.UA
Постанову про вибори в Києві можуть розглянути в п'ятницю, 5 квітня. Про це на брифінгу заявив на брифінгу спікер ВР Володимир Рибак, передає кореспондент РБК-Україна.

Постанову про вибори в Києві можуть розглянути в п'ятницю, 5 квітня. Про це на брифінгу заявив на брифінгу спікер ВР Володимир Рибак, передає кореспондент РБК-Україна.

"Є пропозиція, щоб розглянути це питання (проект постанови про вибори в Києві у другому читанні) для початку в середу в комітеті. А в п'ятницю винести його на розгляд сесії ВР", - заявив Рибак.

Він додав, що сьогодні пройдуть додаткові консультації лідерів фракцій о 15:00, де буде розглянуто питання щодо виборів у Києві: "Є пропозиція розглядати проект постанови у другому читанні без рішення комітету ... Вибори треба проводити".

При цьому спікер вважає, що необхідно дочекатися рішення комітету.

Читайте також: Вибори в Києві не можуть відбутися 2 червня, - профільний комітет ВР

Зазначимо, що комітет ВР з питань місцевого самоврядування пропонує розглянути постанову про вибори в Києві 4 квітня. Однак, за словами його голови Давида Жванії, що на сьогодні в комітет не надійшло жодної пропозиції до тексту постанови про призначення виборів у Києві.

До того ж він заявив, що 2 червня вибори відбутися не можуть, оскільки постанову про призначення виборів у Києві набуває чинності з дня його опублікування в офіційному виданні. При голосуванні за проект 2 або 4 квітня, постанова набирає чинності не раніше 3 або 5 квітня відповідно. Таким чином, порушуються норми закону "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", яким передбачено, що чергові та позачергові місцеві вибори призначаються не пізніше, ніж за 60 днів до дня виборів.

Опозиція у свою чергу вимагає розглянути питання про київських виборах завтра, 2 квітня. Крім того, опозиція скликає мітинг під будівлю Верховної Ради України на 2 квітня 2013 р., щоб "відстояти своє право обирати міську владу і змусити Партію регіонів призначити вибори в Києві".

Читайте також: "Батьківщина" закликає киян 2 квітня прийти на мітинг під будівлю Ради

Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада тільки з другої спроби прийняла в першому читанні за основу проект постанови № 1030 про призначення виборів мера Києва і депутатів Київради на 2 червня 2013 Партія регіонів заявляла, що на цьому збирається взяти тайм-аут, для того щоб дочекатися рекомендацій Конституційного суду. У ПР обіцяють голосувати за законопроект і у другому читанні, проте за умови, що Конституційний суд дасть свої тлумачення з цього приводу.

Саме питання київських виборів став причиною розблокування парламенту, хоча опозиція висувала значно більше вимог. Деякі з них все ж були задоволені.

Зазначимо також, опозиційні партії так і не виробили єдиної позиції з приводу виборів вКіеве. "Свобода", наприклад, вважає недоцільним вносити зміни в закон про вибори в столиці, на яких наполягає "Удар". Його лідер Віталій Кличко, від якого вже давно чекають заяви про намір балотуватися на посаду мера, тягне час, за його словами до моменту призначення виборів. Поки Кличко чекає і від "свободи" і від "Батьківщини" періодично виходять пропозиції по власних кандидатам на мерське крісло.

Читайте також: КСУ не буде затягувати прийняття рішення по виборам у Києві, - Єфремов

На думку спікера ВР Володимира Рибак якщо вибори мера Києва будуть призначені на 2 червня, вони пройдуть в один тур, а до Київради - за змішаною системою. Тим не менш, Рибак вважає, що, за домовленістю фракцій опозиції і більшості, в чинне виборче законодавство можуть бути внесені зміни, але поки такі пропозиції не озвучувалися.

Нагадаємо, чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю сплив у червні 2012 р., а повноваження депутатів Київської міської ради закінчаться в червні 2013 р.