ua en ru

Рада може скасувати депутатську недоторканність цього тижня

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України на поточному тижні може скасувати депутатську недоторканність. Про це сьогодні, 1 квітня, під час засідання погоджувальної ради заявив голова фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Верховна Рада (ВР) України на поточному тижні може скасувати депутатську недоторканність. Про це сьогодні, 1 квітня, під час засідання погоджувальної ради заявив голова фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: ЦВК зареєструвала нових нардепів замість Власенка і Веревського

"На цьому тижні ми можемо розглянути відповідний проект закону про внесення змін до Конституції. Він пройшов усі інстанції, крім ВР, і якщо депутати не будуть лукавити, то можуть прийняти рішення про скасування депутатської недоторканності", - сказав Єфремов.

Слід зазначити, що пропозицію розглянути відповідні зміни до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності внесла опозиція.

Як повідомлялося 12 березня, "регіонал" Валерій Писаренко зареєстрував у ВР проект постанови №0977/П, згідно з яким пропонується на пленарному засіданні ВР 18 квітня 2013 р. розглянути законопроект №0976 про обмеження депутатської недоторканності.

Зазначалося, що комітет ВР з питань правової політики рекомендує парламенту прийняти законопроект про зняття депутатської недоторканності з депутатів.

Як раніше заявляла депутат-"регіонал" Олена Бондаренко, питання про зняття депутатської недоторканності з парламентаріїв поки не обговорювалося на засіданні фракції Партії регіонів.

Читайте також: Позбавляти депутатів недоторканності можна тільки разом із позбавленням недоторканності Президента, - Іллєнко

"Я - одна з небагатьох, хто проти зняття депутатської недоторканності. У депутата як у політика, незважаючи на те, чи працює він у більшості або в меншості, все-таки повинен бути певний імунітет", - наголошувала Бондаренко. За її словами, якщо більшість фракції підтримає позбавлення імунітету, то "доведеться підкоритися партійній дисципліні".

Раніше голова ВР Володимир Рибак запевнив, що підтримує ідею скасування депутатської недоторканності. На думку спікера, всі депутати повинні відповідати за свої дії, тому недоторканність потрібно відмінити. "Я підтримую думку, що депутати повинні бути відповідальними і зробити все, щоб люди, які їм повірили і їх обрали, отримали краще життя", - сказав голова ВР.

Нагадаємо, ВР вже робила спроби обмежити недоторканність депутатів. Законопроектом, який парламент прийняв 5 липня 2012 р. і направив до КСУ, пропонувалося виключити з чинної редакції Конституції ч.1 ст.80, відповідно до якої "народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність", а ч.3 цієї статті викласти в новій редакції, згідно з якою "народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього". В ч.3 ст.105 було запропоновано виключити слова "якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту".

Читайте також: Янукович пропонує Раді посилити гарантії своєї недоторканності (відео)

КСУ розглянув відповідний проект закону і визнав заплановані внесення до Конституції конституційними в частині обмеження депутатської недоторканності, але відхилив обмеження президентської недоторканності.

З прийняттям законопроекту №3251 депутати підтримали рішення Конституційного суду і привели законопроект у відповідність з рішенням КСУ. З нього виключили норми про обмеження президентської недоторканності. Саме в такій редакції проект закону розглядав КСУ.

Нагадаємо, згідно з чинною Конституцією України, Президент і народні депутати мають юридичну недоторканність на момент перебування на посаді.