ua en ru

СОТ: Середній тариф на імпорт до Росії буде знижено до 7,8% - з 10% у 2011 р

Автор: RBC.UA
Росія в рамках приєднання до Світової організації торгівлі (СОТ) зобов'язалася обмежити середній тариф на імпорт з усіх продуктів відміткою в 7,8% в порівнянні з фактичним середнім рівнем 2011р., що становить 10%. Про це йдеться в протоколі про приєднання Росії до СОТ.

Росія в рамках приєднання до Світової організації торгівлі (СОТ) зобов'язалася обмежити середній тариф на імпорт з усіх продуктів відміткою в 7,8% в порівнянні з фактичним середнім рівнем 2011р., що становить 10%. Про це йдеться в протоколі про приєднання Росії до СОТ.

У тому числі після вступу Росії до СОТ імпортне мито в середньому по сільськогосподарських продуктах не буде перевищувати 10,8% - в порівнянні з середнім митом 13,2% на сьогоднішній день, а середнє мито на імпорт промислових товарів складе максимум 7,3% - проти поточних 9,5%.

Зокрема, середня ставка російських мит на молочну продукцію буде знижена до 14,9% (з поточного рівня в 19,8%), злаки - до 10,0% (з 15,1%), олійні культури і рослинні олії - до 7,1% (з 9,0%).

На хімічну продукцію мита знизять з 6,5% до 5,2%, на автомобілі - з 15,5% до 12,0%, на електрообладнання - з 8,4% до 6,2%, на папір і деревину - з 13,4% до 8,0%. Імпортне мито на цукор-сирець буде знижено до 223 дол. за тонну (з поточних 243 дол./т). Росія також обнулить імпортні мита на бавовну і продукцію сектора інформаційних технологій.

Крім того, Росія з метою захисту вітчизняного м'ясного ринку збереже за собою право використовувати тарифні квоти на яловичину, свинину і м'ясо птиці. Самі квоти поки не називаються. Проте відомо, що по яловичині ввізне мито на квотовану продукцію складе 15%, неквотовану - 55%. По свинині буде встановлена ​​нульова ставка мита в межах квоти та 65-% - за межами. Для окремих видів курятини відповідні мита на квотовану і неквотовану продукцію складуть 25% і 80%.

Остаточний "рівень зв'язування" імпортних мит буде встановлюватися поступово: на першому етапі скорочення ставок торкнеться однієї третини всіх тарифних позицій, через 3 роки вступлять в дію нові тарифи ще по чверті позицій. Найтриваліший імплементаційний період встановлений для м'яса птиці (8 років), легкових автомобілів, вертольотів і цивільних літаків (7 років).

РФ також бере на себе зобов'язання у сфері послуг. Так, через 4 роки після вступу до СОТ перестане діяти 49-% обмеження іноземної участі в статутному капіталі телекомунікаційних операторів. Іноземні страхові компанії отримають право засновувати відділення в Росії через 9 років після приєднання РФ до СОТ. Крім того, не буде обмежень на іноземну участь у капіталах окремих банківських установ, хоча загальну іноземну участь в банківському секторі РФ буде обмежено 50%.

Росія до 1 липня 2013р. зрівняє тарифи на залізничні перевезення транзитних товарів з тарифами на внутрішні перевезення аналогічної продукції.

Росія зобов'язується обмежити сільськогосподарські субсидії, які СОТ відносить до категорії таких, що спотворюють нормальні умови торгівлі, рівнем в 9 млрд дол.. в 2012р., а до 2018. ці субсидії будуть поступово зменшені до 4,4 млрд дол..

Нагадаємо, сьгодні робоча група схвалила протокол про приєднання Росії до Світової організації торгівлі.

За словами керівника робочої групи Стефана Йоханссона, міністерської конференції, яка пройде з 15 по 17 грудня, рекомендовано схвалити вступ Росії до СОТ.

У ході конференції міністри країн-учасниць СОТ повинні або погодитися, або не погодитися з цими рекомендаціями.

У матеріалах СОТ відзначається, що Російська Федерація повинна буде до 15 червня 2012 р. ратифікувати пакет документів щодо приєднання до СОТ. Через 30 днів після повідомлення СОТ про завершення ратифікаційних процедур Росія стане повноправним членом організації.

Відзначимо, в заяві СОТ щодо умов приєднання РФ до даної організації йдеться, що після вступу до світової організації торгівлі Росія зможе використовувати тарифні квоти на яловичину, свинину і м'ясо птиці, а також деякі продукти з молочної сироватки. Зокрема, по яловичині ввізний митний збір на квотуєму продукцію складе 15%, неквотуєму - 55%. По свинині буде встановлено нульове мито в межах квоти і 65-процентна - за межами. Для певних видів курятини відповідні мита на квотиєму і неквотиуєму продукції складуть 25% і 80%.

Нагадаємо, 10 листопада ц.р. Росія і Грузія за посередництва Швейцарії підписали угоду, що дозволяє Росії вступити у Світову організацію торгівлі (СОТ). Про це повідомив посол Грузії в Швейцарії Зураб Чіаберашвілі відразу після підписання документів у Женеві.

Як повідомили в Міністерстві закордонних справ Грузії, йдеться про три міжурядові угоди. Одна з них стосується міжнародного моніторингу товарообігу по територіях Абхазії і Південної Осетії. Згідно з другою, компанія, яка здійснює моніторинг, буде підзвітна нейтральній стороні - Швейцарії. Третій документ передбачає обмін нот, пов'язаних з умовами діяльності компанії, що здійснює моніторинг.

В кінці вересня Росія і Євросоюз закінчили роботу над рамковою угодою, в якій обумовлені умови вступу РФ у СОТ. У документі, серед іншого, закладені параметри інвестицій в російський автопром, який останнім часом демонструє стрімке зростання.

Росія веде переговори про приєднання до СОТ з 1993 р., залишаючись найбільшою в світі економікою за межами організації. США і Євросоюз неодноразово заявляли, що Росію буде прийнято до СОТ до кінця 2011 р. Вже багато разів були зірвані призначені і прогнозовані терміни підписання угоди.

За оцінками Світового банку, якщо Росія вступить до СОТ, її економіка зросте на 11% в довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, що раніше Президент Росії Дмитро Медведєв висловив надію, що Росія вступить у ВТО до кінця 2011 р.

Слід зазначити, що ЄС і США зацікавлені в тому, щоб Росія стала членом СОТ. "Це сильна економіка, і ми хочемо, щоб вона підпорядковувалася від порядків, прийнятих у СОТ", - сказав директор департаменту зовнішньої служби ЄС щодо "Східного партнерства", Росії, Центральній Азії, регіональному співробітництву та ОБСЄ Гуннар Віганд.

Нагадаємо, Європейський комісар з торгівлі Карел де Гюхт 21 жовтня повідомив, що Росія і ЄС досягли угоди, яка відкриває РФ дорогу для приєднання до СОТ до кінця 2011 р.