ua en ru

Р.Зеллік: СБ і Китай повинні спільно протидіяти новим викликам кризи

Автор: RBC.UA
У Пекіні, президент Світового банку (СБ) Роберт Зеллік заявив, що хоча найсерйозніший для глобальної економічної кризи етап вже минув, проте СБ і Китай все-таки повинні спільними зусиллями протидіяти новим викликам.

У Пекіні, президент Світового банку (СБ) Роберт Зеллік заявив, що хоча найсерйозніший для глобальної економічної кризи етап вже минув, проте СБ і Китай все-таки повинні спільними зусиллями протидіяти новим викликам, передає «Сіньхуа».

Як сказав Р.Зеллік на нараді, присвяченій 30-річчю співробітництва між Китаєм і СБ, за минулі два роки Китай зіграв ключову роль у пом'якшенні спаду світової економіки шляхом здійснення пакету своєчасних і ефективних заходів стимулювання економіки. Він при цьому вважає, що в даний час перед Китаєм стоїть ще ряд нових питань, для вирішення яких буде потрібно подальше співробітництво між СБ та Китаєм.

«СБ буде надалі надавати підтримку Китаю в областях ліквідації бідності, реалізації збалансування економіки і створення гармонійного суспільства», - запевнив президент банку.

Варто відзначити, за минулі 30 років Китай отримав від СБ кредити на загальну суму понад 47,8 млрд дол. Ці грошові кошти були направлені на реалізацію проектів у різних областях, в тому числі, у сфері транспорту, енергетики, містобудування, охорони навколишнього середовища, сільського господарства, освіти, охорони здоров'я і надання допомоги бідним.

Р.Зеллік одночасно вказав, що досягнуті Китаєм успіхи в розвитку економіки і ліквідації бідності привернули до себе увагу всього світу. Багато країн, що розвиваються стали звертатися до Китаю за досвідом у цих областях.

"СБ сподівається, що співпраця з Китаєм буде поглиблюватися, і ця установа стане очевидцем його переходу до гармонійного суспільства з високоприбутковою економікою", - підкреслив він.

Нагадаємо, в квітні ц.р. квота Китаю у СБ виросла з 2,77% до 4,42%. Тепер Китай посідає третє місце за величиною квоти у СБ - після США (16%) і Японії (6,84%).

Раніше Китай займав у СБ позиції після низки європейських країн. Проте він домагався більш значного права голосу у зв'язку зі своїм зростаючим значенням у світовій економіці.