ua en ru

П'ятницький: Україна може погодити ключові питання щодо ЗВТ з ЄС до кінця наступного тижня

Автор: RBC.UA
Ключові моменти щодо Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС можуть узгодити вже до кінця наступного тижня. Про це заявив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

Ключові моменти щодо Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС можуть узгодити вже до кінця наступного тижня. Про це заявив урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький, передає радіо "Свобода".

Він наголосив, що 15 вересня у Брюсселі розпочнеться черговий раунд переговорів щодо укладення цієї угоди. "За останні дні цього тижня і весь наступний тиждень, ми плануємо, всі технічні питання будуть закриті, більше того - планується візит першого віце-прем'єра до Брюсселя, зустріч із комісаром з питань торгівлі, і там, я сподіваюся, що якщо не всі питання вирішать, то принаймні ухвалять принципові рішення", - наголосив Пятницький.

Він також зазначив, що "на сьогодні склалася ситуація, коли є розуміння щодо всіх питань, йде "шліфовка" окремих моментів". "Щодо політичних питань, які вирішуються в останній момент на найвищому політичному рівні, то ми сподіваємося, що їх залишиться одне-два", - сказав Пятницький, не уточнивши при цьому, про які "політичні питання" йдеться.

Пятницький також наголосив на важливості укладення Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. "ЄС зараз присутній практично всюди. Євросоюз - це машина для завоювання ринків. Якщо вони свої правила просувають на міжнародних ринках, то адаптація цих правил відкриває і вам ці ринки", - додав він.

Нагадаємо, 2 вересня ц.р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна і Європейський союз підпишуть угоду про зону вільної торгівлі в кінці 2011 р. "В кінці року ми підпишемо угоду про створення зони вільної торгівлі з ЄС", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Україна та Європейський союз мають намір узгодити принципові положення угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі до кінця вересня 2011 р. Про це домовилися міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт на переговорах в Брюсселі в липні ц. р.

Нагадаємо, раніше глава представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра висловив упевненість, що угода про створення ЗВТ у вересні підписана не буде.

31 травня ц.р. Микола Азаров назвав дискримінаційною позицію Європейської комісії в переговорах щодо Зони вільної торгівлі. Зокрема, він зазначив, що залишається 3 неврегульованих питання, а саме про квотування української сільгосппродукції, послуги автоперевізників та географічних назв товарів.

Раніше Кабмін затвердив план заходів щодо збільшення переваг та мінімізації негативних наслідків створення ЗВТ України з ЄС. План передбачає продовження адаптації законодавства України до законодавства ЄС, проведення моніторингу зовнішніх ринків, вдосконалення законодавства щодо створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку України, гармонізацію митних процедур України до законодавства ЄС, приведення національних ветеринарних, санітарних, фітосанітарних, екологічних норм, стандартів, технічних регламентів та умов у відповідність до європейських та міжнародних стандартів.

В кінці квітня ц.р. керівник підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Європейської Комісії Філіп Куїссон повідомив, що Україна підпише угоду про ЗВТ з ЄС до кінця року. За словами представника ЄК, після підписання угода потребуватиме ратифікації, і вступить в дію не раніше 2013 р.

Нагадаємо, 23 травня Микола Азаров відзначив важливість укладення угод про ЗВТ і з Європейським Союзом, і з Білоруссю, Росією, Казахстаном. Він додав, що для України співпраця важлива і зі Сходом, і Заходом, оскільки товарообіг з Росією складає 30%, і з ЄС також майже 30%.

Раніше, ВР рекомендувала Кабміну продовжити активну роботу щодо ЗВТ між Україною та ЄС, а також з укладення та подальшої імплементації нового Договору про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД на принципах і умовах СОТ з неухильним забезпеченням національних інтересів України.

10 травня Президент Європейського парламенту Єжи Бузек під час зустрічі з головою ВР Володимиром Литвином висловив думку, що до кінця ц.р. буде отримано позитивний результат "хоча б в плані підписання угоди про асоціацію".

Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".