ua en ru

Путін: Великобританія веде переговори по приєднанню до "Північного потоку"

Автор: RBC.UA
Великобританія веде переговори по приєднанню до проекту "Північний потік", повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

Великобританія веде переговори по приєднанню до проекту "Північний потік", повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на зустрічі з головами зарубіжних ЗМІ.

"Зараз ми почали переговори про те, що Великобританія може приєднатися до "Північного потоку", тому що вона стає поступово імпортером газу", - заявив він.

За словами Путіна, рівень економічних відносин між РФ і Великобританією поки "дуже поганий" - товарообіг складає всього 16 млрд дол. Проте глава уряду РФ підкреслив, що в цілому відносини між двома країнами залишаються доброзичливими.

Відзначимо, "Північний потік" є алтернативою транзиту російського газу в Європу в обхід України. Так 22 лютого ц.р. представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української ГТС в транзиті російського газу буде зведено до нуля.

У свою чергу, український прем'єр Микола Азаров заявив, що Україна знайде вихід із ситуації, якщо Росія припинить транзит газу через країну, і закликав не нагнітати ситуацію.

У той же час, представник Європейської комісії Ісаак Валеро-Ладрон заявив, що враховуючи те, що потреби в природному газі в найближчі роки будуть рости, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент. "Українська газотранспортна система є основним шляхом надходження російського газу до Євросоюзу. В Україні з її унікальним географічним положенням є можливість не тільки для транспортування газу, але і його зберігання і видобутку. Це означає, що існує можливість гнучких пропозицій з боку України в сфері транспортування газу ", - зазначив Валеро-Ладрон.

"Північний потік" - принципово новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід проходить через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район м. Виборга в Ленінградській області) до побережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу складає близько 1,2 тис. км. Загальний обсяг інвестицій в будівництво складає 8,8 млрд євро. Термін повернення інвестицій, за попередньою оцінкою, складе 10-16 років. Трохи менше третини обсягу фінансування проекту (30%) забезпечують п'ять акціонерів компанії-оператора, останні 70% - привернуті у 26 міжнародних банків. У число акціонерів проекту входять "Газпром" (51%), німецькі E.On Ruhrgas (15,5%) і Wintershall AG (15,5), голландська N.V. Nederlandse Gasunie (9%), французька GDF Suez (9%).