ua en ru

Путін проголосував на виборах депутатів до Держдуми

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін проголосував на виборах депутатів до Державної думи на ділянці N2079 в Російській академії наук. Путін приїхав на дільницю один, без дружини Людмили.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін проголосував на виборах депутатів до Державної думи на ділянці N2079 в Російській академії наук. Путін приїхав на дільницю один, без дружини Людмили.

Прем'єр-міністр зазначив, що очікує більш високої явки виборців, ніж на виборах в 2007 р.

Раніше у виборах депутатів Держдуми взяв участь Президент Росії Дмитро Медведєв. Він проголосував на дільниці N2634, що знаходиться в будівлі школи номер 1118. Разом з Медведєвим голосувала його дружина Світлана.

Нагадаємо, в Росії сьогодні обирають депутатів Державної думи Федеральних зборів РФ шостого скликання. Перші виборчі ділянки відкрилися в 8:00 за місцевим часом (22:00 за київським часом) в Камчатському краї, Чукотському автономному окрузі, Магаданської області, у Північно-Курильському міському окрузі Сахалінської області, а також у ряді улусів Якутії (Абийский, Аллаіховский, Верхнеколимский, Среднеколимський, Нижньоколимський і Момський улуси). З кожною годиною до виборів приєднуватимуться нові регіони.

Як повідомив заступник голови ЦВК РФ Леонід Івлєв, явка на виборах в середньому по Росії за даними на 11:00 за київським часом склала 25,4%.

На місця в Держдумі претендують всі сім діючих в РФ в даний час політичних партій. У бюлетені для голосування включено "Справедлива Росія", ЛДПР, "Патріоти Росії", КПРФ, "Яблуко", "Єдина Росія" і "Правоє дєло". У минулих виборах до Держдуми брало участь 11 політичних партій з 15 зареєстрованих на той момент.

Вибори в Держдуму пройдуть за пропорційною системою: всі 450 депутатів палати обиратимуться за партійними списками. При цьому на даних виборах у федеральну частину списку партії могли включити до десяти осіб (раніше - не більше трьох). У російський парламент потраплять партії, які подолали 7-процентний бар'єр. При цьому, відповідно до законодавства, в Держдуму повинні пройти не менше двох партій.

Нагадаємо, дані останніх опитувань провідних соціологічних компаній Росії говорять про те, що партія влади набере сьогодні, 4 грудня, більше половини голосів і позбудеться нинішнього конституційної більшості (більше двох третин мандатів) у Державній думі, але збереже просту і разом з тим переважну більшість. З обранням Путіна на шестирічний президентський термін у березні соціологи теж не передбачають складнощів.

Напередодні глава російського уряду Володимир Путін закликав росіян взяти участь в голосуванні на парламентських виборах і не слухати тих, хто відмовляє громадян від походу на виборчі дільниці.

Зазначимо, що вибори в Держдуму мають стати своєрідною репетицією голосування за нового Президента країни.

Раніше голова уряду РФ, лідер партії "Єдина Росія" Володимир Путін висунутий кандидатом в Президенти РФ на майбутніх виборах глави держави. Таке рішення ухвалене на минулому 27 листопада ц.р. в Москві другому етапі XII з'їзду "Єдиної Росії". За висунення Путіна кандидатом від "Єдиної Росії" на пост Президента РФ в ході таємного голосування делегати з'їзду проголосували одноголосно.

У свою чергу, Президент РФ Дмитро Медведєв закликав всіх громадян Росії прийти на парламентські вибори 4 грудня 2011 і проголосувати за "Єдину Росію". "Проголосуйте за нашу партію, програму і майбутнє і, тим самим, за нашого кандидата в Президенти", - закликав Медведєв. Аргументуючи свою позицію, він пояснив, що підсумки майбутніх виборів до Державної думи, безумовно, вплинуть на виборчу кампанію з виборів Президента РФ. "І чим переконливіше буде цей результат, тим вірніше і солідніше буде наша перемога на березневих виборах", - підкреслив Медведєв.

Також поборотися за президентське крісло хочуть голова КПРФ Геннадій Зюганов, голова ЛДПР Володимир Жириновський, член політичної ради партії "Яблуко" Григорій Явлінський і лідер незареєстрованої "Іншої Росії" Едуард Лімонов.

Нагадаємо, в Росії Рада Федерації призначила вибори Президента РФ на 4 березня 2012 р. Про це йдеться в постанові Ради Федерації, прийнятому 25 листопада ц.р. на пленарному засіданні верхньої палати парламенту.

Починаючи з весни 2012 р., Президент РФ вперше буде обиратися на 6 років.