Прем'єр-міністри країн СНД підписали угоду про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності

Прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали у вівторок під час засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі, повідомляє прес-служба уряду України.

Прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали у вівторок під час засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі, повідомляє прес-служба уряду України.

Раніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на засіданні глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі повідомив, що глави урядів СНД домовилися про підписання сьогодні угоди про вільну торгівлю в рамках Співдружності.

"Несподівано для самих себе в результаті довгих, гострих, але все-таки конструктивних переговорів ми прийшли до рішення головного питання, заради якого сьогодні зібралися", - сказав Путін, запевнивши, що документ буде підписаний сьогодні.

Він нагадав, що договір про вільну торгівлю спочатку був підписаний в 1994 р., але не всі країни, в тому числі, і Росія, ратифікували його. За словами прем'єра, фактично документ не працював. Путін також звернув увагу, що за I півріччя 2011 р. товарообіг в рамках СНД збільшився на 48% і перевищив 134 млрд дол.

"Якщо ми розвивалися такими темпами, не маючи договору про вільну торгівлю, можна тільки припустити, як буде розвиватися співпраця при його наявності", - зауважив глава уряду РФ.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна розраховує на підписання на саміті глав урядів країн СНД угоди про всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) Співдружності.

"Ми розраховуємо, що в Санкт-Петербурзі підпишемо угоду про введення зони вільної торгівлі. Для нас це дуже важливо: ми отримаємо активне просування наших товарів на ринки країн СНД", - сказав глава уряду.

Він підкреслив, що 40% українського експорту направлено в Росію та країни СНД.

Нагадаємо, раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі україни Андрій Клюєв відзначав, що Україна сподівається на підписання договору про зону вільної торгівлі з країнами Співдружності Незалежних Держав в жовтні поточного року.

Робота над угодою продовжувалася 3 роки, відбулося 14 раундів переговорів. Активізувалась робота протягом 2010-2011 років.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся