ua en ru

Жахаюча невизначеність: київська влада не може назвати дату закінчення карантину

Жахаюча невизначеність: київська влада не може назвати дату закінчення карантину Влада Києва не може визначитися з датою закінчення карантину
Дмитрий Уляницкий
Дмитрий Уляницкий
корреспондент РБК-Украина
Ставлення київської влади введеному в столиці карантину все більше лякає своєю нерішучістю. Відсутність точної інформації про дату скасування заборони на відвідування шкіл наштовхує на думки про адекватність прийнятих рішень на Хрещатику, 36. Тим більше, що спочатку званий місцевою владою карантин м'яко і непомітно став називатися просто "обмежувальні заходи".

Ставлення київської влади введеному в столиці карантину все більше лякає своєю нерішучістю. Відсутність точної інформації про дату скасування заборони на відвідування шкіл наштовхує на думки про адекватність прийнятих рішень на Хрещатику, 36. Тим більше, що спочатку званий місцевою владою карантин м'яко і непомітно став називатися просто "обмежувальні заходи".

Мер Києва Віталій Кличко знайшов вдалий спосіб не заразитися свинячим грипом у столиці. Залізобетонний привід - Всесвітній економічний форум у швейцарському Давосі. Сайт київської мерії рясніє новинами про чергові успіхи Кличко в Давосі - інтерв'ю і сніданки.

Спілкуватися з журналістами і поїдати кулінарні шедеври набагато легше, ніж боротися з грипом або чистити місто від снігу і льоду.

Введений більше тижня тому карантин у Києві був спрямований на те, щоб огранити спілкування людей, в першу чергу, школярів, і тим самим зменшити рівень захворюваності на грип.

Разом з тим, вводячи обмеження, чиновники, навмисно або через недогляд, не передбачали вирішення проблеми "А з ким залишити школярів?"

Заздалегідь заплановані канікули дозволяють батькам вчасно вирішити питання з наглядом за дітьми - то самим взяти відпустку, то викликати додому бабусь-дідусів.

Проте раптове введення карантину актуалізувало проблему "дітей без нагляду".

Частина батьків вирішили питання просто возити дітей з собою на роботу. Тобто, піддавати їх ризику заразитися грипом в громадському транспорті або в офісах. Іншим вдалося повторно попросити посидіти з дітьми бабусь, дідусів або залишити з нянею.

Але більша частина школярів опинилися без будь-якого контролю з боку дорослих. Це тягне за собою величезні ризики, про які багато хто навіть не здогадується. З найбільш очевидних - можливі небезпечні ситуації вдома. Але це ще не все. Мало хто знає, що за законодавством залишені без нагляду діти - привід для того, щоб соціальні служби місцевих органів влади ініціювали питання про позбавлення батьківських прав. Теоретично, таких прав тепер можна позбавити тисячі батьків столиці.

При цьому проблеми з карантином не обмежуються питанням нагляду за дітьми.

Виявляється, київська влада нездатні дати певну відповідь на питання, коли ж варто очікувати скасування карантину. Спочатку названі терміни обмеження виглядали прогнозованими - як мінімум, тиждень.

Однак після цього чиновники "попливли". 20 січня ввечері на сайті мерії з'явилося повідомлення про те, що будь-яка інформація про відновлення навчального процесу з 21 січня 2016 року не відповідає дійсності.

Втім, більше ніякої конкретики в повідомленні так і не було додано. Чиновники продовжували обмежуватися фразою, що карантин введено до "поліпшення епідемічної ситуації в Києві", не уточнюючи, що саме вони мають на увазі під цим поясненням.

Тільки 21 січня заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко повідомила, що рішення про відновлення або подальшому призупинення навчального процесу буде прийматися у вівторок, 26 січня. Разом з тим, більшої конкретики чиновники не спромоглися офіційно повідомити.

Якщо у вівторок буде ухвалено рішення про скасування карантину, то коли ж власне діти підуть до школи - на наступній день або з понеділка?

А, тим часом, вигоду від запровадженого карантину відчувають у своїх кишенях розважальні центри. Залишені без батьківської опіки діти кинулися веселитися в боулінги, кінотеатри і на ковзанки.