ua en ru

Пак Понг-Ю, що провалив програму реформ, знову став прем'єром КНДР

Автор: RBC.UA
Колишній прем'єр-міністр Північної Кореї Пак Понг-Ю був повторно призначений на посаду керівника уряду. Пак Понг-Ю змінив на цій посаді Чхве Ен Рима - попереднього керівника Кабінету міністрів КНДР, що обійняв посаду прем'єра в 2010 р.

Колишній прем'єр-міністр Північної Кореї Пак Понг-Ю (на фото) був повторно призначений на посаду керівника уряду, передає Reuters з посиланням на корейські ЗМІ. Пак Понг-Ю змінив на цій посаді Чхве Ен Рима - попереднього керівника Кабінету міністрів КНДР, що обійняв посаду прем'єра в 2010 р.

У 2007 р. Пак Понг-Ю був знятий з посади голови кабінету у зв'язку з провалом прийнятої в КНДР програми економічних реформ.
Нагадаємо, що про швидкий початок реформи економіки КНДР заговорили в липні 2012 р., після раптової опали одного з найбільш впливових представників військової верхівки КНДР - віце-маршала Лі Ен Хо, знятого з поста начальника Генштабу і виведеного з складу Президії Політбюро і Політбюро Трудової партії Кореї (ТПК). Лі Ен Хо вважався головним прихильником збереження контролю над економікою країни в руках військових, від його відставки чекали багато чого.

Читайте також: КНДР не оголошувала війни Південній Кореї, але діятиме "за законами воєнного часу"

"До цих пір уряд не мав права слова в економічних питаннях. Економіка країни повністю контролювалася військовими, але тепер ситуація зміниться", - заявило Reuters близьке до керівництва КНДР джерело.

За його словами, при уряді КНДР вже з'явилося відповідальне за економіку країни бюро, а в ТПК за розпорядженням її нинішнього глави Кім Чен Ина вже створена особлива "група економічних реформ", членам якої доручено вивчити досвід проведення реформ в економіці і сільському господарстві Китаю.

Читайте також: У КНДР віддано наказ навести ракети на США (фото, відео)

Останнім часом спостерігається чергове загострення відносин КНДР з Південною Кореєю і США. КНДР заявила, що у разі ворожих провокацій будуть завдані ударів по військових базах США на Гаваях, острові Гуам, на території Південної Кореї, а також по базах південнокорейських збройних сил і офіційної президентської резиденції в Сеулі.

За твердженням Пхеньяну, до загострення відносин на Корейському півострові призвели спільні навчання Сеула і Вашингтона. У відповідь лідер КНДР Кім Чен Ин віддав розпорядження націлити ракети на військові бази Півдня в Тихому океані, американський Перл-Харбор і на Вашингтон.

Раніше стало відомо, що північнокорейські ракети націлені на столицю США Вашингтон. Перед цим лідер країни Кім Чен Ин попередив свої збройні сили про те, що "потрібно проводити навчання в умовах, максимально наближених до бойових".

Читайте також: КНДР проінформувала Радбез ООН про загрозу ядерної війни (фото)

Протягом всього березня КНДР почала підготовку до оголошення війни. 13 березня було оголошено про те, що північнокорейська влада не вважає себе зобов'язаною дотримуватися умов перемир'я, укладеного в 1953 році. Додатково загострили ситуацію регулярні спільні навчання збройних сил США і Південної Кореї.

Варто зазначити, що фактично війна між двома державами Корейського півострова не закінчувалася з 1953 року, оскільки після війни між КНДР і Південною Кореєю не був укладений мирний договір.