ua en ru

Процес підписання УА між Україною і ЄС заморожений, - Ангела Меркель

Автор: RBC.UA
Для зближення з ЄС Україні необхідно подолати "ряд проблем". Саме тому на сьогодні підписання вже давно узгодженого угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом заморожено. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель в Берліні в середу, 17 квітня, після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрус Ансіп.

Для зближення з ЄС Україні необхідно подолати "ряд проблем". Саме тому на сьогодні підписання вже давно узгодженого угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом заморожено. Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель в Берліні в середу, 17 квітня, після переговорів з прем'єр-міністром Естонії Андрус Ансіп, повідомляє Deutsche Welle.

Для зближення з ЄС Україні необхідно подолати "цілий ряд проблем", вважає Меркель. Разом з тим вона зазначила, що встановлення тісних відносин з Україною залишається метою ЄС.

За словами Меркель, справа екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко - це не єдина перепона для підписання вже готового угоди про асоціацію з ЄС. "Ідеться загалом про правову систему в Україні і питаннях дотримання прав людини і громадянських свобод", - зазначила вона. Саме тому підписання вже давно узгодженого документа зараз заморожене.

Читайте також: Україна виконала вже 9 вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію

У свою чергу прем'єр-міністр Естонії Андрус Ансіп відзначив, що Україна є важливим партнером Європейського союзу, тому угода про асоціацію все ж має набути чинності. Разом з тим він погодився, що перед Україною лежить ще "довгий шлях".

Ансіп також висловився за скасування візового режиму для України, Росії та інших країн Східноєвропейського партнерства. Разом з тим він додав, що це не може відбутися негайно, оскільки для цього ще належить виконати "деякі дуже конкретні критерії".

До цих критеріїв належать, зокрема, введення біометричних паспортів, а також отменп реєстрації громадян ЄС, які приїжджають в ці країни. "Ми хочемо однакових підходів", - підкреслив глава естонського уряду.

Читайте також: Рада ратифікувала угоду з ЄС про спрощення візового режиму

України планує підписати угоду про асоціацію (УА) та створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом в цьому році на саміті "Східного партнерства". "Є цілий ряд різних питань, таких як гармонізація законодавства, наші зобов'язання перед Радою Європи і наші спільні плани ... Всі ці питання перебувають у робочому стані. Іноді ми не встигаємо їх вчасно вирішувати з різних об'єктивних і суб'єктивних причин. До суб'єктивних причин можна віднести перерву в роботі парламенту ", - заявив нещодавно Президент України Віктор Янукович.

Угода про асоціацію України та ЄС було парафовано 30 березня 2012 - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС.

Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішньої політичної ситуації в Україні.

13 березня Віктор Янукович підписав указ № 127/2013 про виконання умов ЄС необхідних для підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Читайте також: Україна в 2012 р. не виконала більшості рекомендацій Брюсселя

Вцілому, план першочергових заходів щодо інтеграції України до Євросоюзу на 2013 рік містить 71 захід. На даний момент Україна виконала в повному обсязі 9 вимоги ЄС для підписання угоди про політичну асоціацію.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла законом про ратифікацію угоди між Україною та ЄС про внесення змін до угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз, яке було підписано 23 червня 2012 року до Брюсселі. Його вже підписав Президент.