Противники закриття ex.ua атакують сайти держустанов
В Україні не працює ряд сайтів державних установ. Перебої розпочалися після того, як 31 січня МВС закрило найпопулярніший в Україні файлообмінник ex.ua.
Протягом двох днів перебої в роботі були на Урядовому порталі, інтернет-представництві Президента України. Служби безпеки, Національного банку України. Про причини того, що сайт НБУ "лежить" говорити поки що рано, заявили у відомстві. Зараз відновленням його роботи займаються спеціалісти. МВС взагалі "переїхало" на Facebook. Сайт тимчасово не працює через велику кількість відвідувачів і можливу DOS-атаку у зв'язку із закриттям файлообмінника ex.ua.
Адміністрація ex.ua на своїй сторінці в facebook попросила розгніваних користувачів припинити всі протиправні дії щодо сайтів органів влади.
Вчора заступник начальника управління з боротьби з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України Руслан Пахотов повідомив, що кримінальну справу щодо ex.ua порушено внаслідок позовів Adobe Systems, Graphisoft і телеканалу "1+1".
У свою чергу, телеканал "1 +1" заперечує свою причетність до закриття ex.ua. Про це повідомляє прес-служба телеканалу.
"У вересні 2011 р. ми дійсно зверталися до МВС та Державної служби інтелектуальної власності України. Ми вимагали захистити контент, авторські права на який нам належать. Кримінальну справу проти ex.ua було відкрито трьома місяцями раніше", - заявили в прес-службі.
Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що портал ex.ua не зареєстрований в Україні і в країні немає ні адміністрації, ні співробітників цього ресурсу. Проте працівники офісу ресурсу ex.ua в ході допиту в міліції зізналися в тому, що займалися діяльністю ресурсу.
МВС закрило найбільший в Україні файлообмінник ex.ua 31 січня за порушення авторських прав. Доменне ім'я EX.UA було знято з обслуговування.
Раніше керівництво ex.ua заявило, що ресурс поступово перейде на платні послуги. В ex.ua заявляли, що основною проблемою, яка стимулює розвиток піратства, є вартість контенту. В кінці 2011 р. ex.ua частину свого контенту надавав виключно на платній основі.
Сервіс ex.ua замислювався як ресурс розподілу авторських прав, де контент, який розміщується на сайті користувачем сервісу, йому і належить. Ex.ua позиціонував себе в якості транспортної системи, яка пов'язує правовласників і користувачів. При цьому їхня система дозволяє будь-якому правовласнику спілкуватися з будь-яким з користувачів сервісу і заявляти свої претензії на той чи інший контент.
Домен ex.ua зареєстровано компанією Delivca Ltd (Британські Віргінські острови), серед співвласників проекту називають Валерія Вавілова і Юріса Піскового. Раніше Вавілов повідомляв, що місячна аудиторія ex.ua досягає 6 млн людей. У листопаді 2010 р. Американська асоціація звукозапису RIAA внесла ex.ua у список 25-ти найбільших "піратських" веб-ресурсів світу.
Загалом за 2011 р. в Україні було скоєно 929 злочинів у сфері інтелектуальної власності та вилучено незаконної продукції на суму 23 млн грн. 56% злочинів у цій сфері стосуються порушення авторських та суміжних прав, 26% - незаконного розповсюдження компакт дисків і 17% - незаконного використання товарних знаків.