ru ua

Проти екс-мера Москви Юрія Лужкова порушено кілька кримінальних справ

Автор: RBC.UA
Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що проти екс-мера Москви Юрія Лужкова порушено кілька кримінальних справ. Про це Путін заявив журналістам після закінчення підсумкової прес-конференції.

Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що проти екс-мера Москви Юрія Лужкова порушено кілька кримінальних справ. Про це Путін заявив журналістам після закінчення підсумкової прес-конференції.

"Чому ви думаєте, що нічого немає?" - здивувався Президент, відповідаючи на питання про кримінальну відповідальність колишнього керівництва Москви. За словами глави держави, відносно колишнього столичного мера Юрія Лужкова в даний момент порушено кілька кримінальних справ.

У той же час Путін заявив, що колишньому мерові "ще рано" пред'являти офіційні звинувачення.

Що це за кримінальні справи і коли прийде час для звинувачень, глава держави уточнювати не став.

Читайте також: Лужкова викликали на допит як свідка у справі про розкрадання в Банку Москви

В даний час Лужков проходить як свідок у справі про розкрадання в Банку Москви майже 13 млрд руб. Йдеться про розслідування факту шахрайства з коштами бюджету Москви, які були видані Банком Москви у вигляді кредиту ЗАТ "Прем'ер Естейт". На думку слідчих, ці кошти згодом були перераховані шахрайським шляхом на особистий рахунок дружини колишнього мера столиці Олени Батуріної.

Раніше колишнім президенту ВАТ "Банк Москви" Андрію Бородіну і віце-президенту Дмитра Акулініну пред'явлено обвинувачення в шахрайства на великі суми. У травні 2011 р. Московський міський суд визнав законним заочний арешт екс-керівника Банку Москви Бородіна, оголошеного в міжнародний розшук. Бородін 28 березня 2011 р. був притягнутий у якості обвинуваченого в перевищенні повноважень по порушеній за кілька місяців до того кримінальній справі про розкраданні з банку майже 13 млрд руб. Пізніше у цій справі був притягнутий і Акулінін.

Торкаючись справи про великі розкрадання в Міноборони, Путін також підкреслив, що за наявності підстав екс-міністр оборони Анатолій Сердюков буде притягнутий до відповідальності.

Таку заяву Президент зробив, відповідаючи на питання журналістки, чому колишній міністр досі проходить у гучній кримінальній справі "Оборонсервісу" лише як свідок. "Просто так, щоб доставити задоволення комусь, неправильно", - додав політик. "Якщо у слідства з'являться конкретні факти, точно залучать. Якщо будуть підстави", - підкреслив він.

Читайте також: Колишньому мерові Москви Лужкову закрили в'їзд у Латвію

Президент зауважив, що колишнього міністра в цьому випадку будуть судити, не дивлячись на його колишні заслуги і регалії. "Пощади не буде нікому. Всі доведуть до кінця, нікого прикривати не будуть", - сказав Президент.