ua en ru

Протести у Туреччині: У Стамбулі й Анкарі постраждали понад 1500 осіб (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Вночі в Стамбулі поліція знову застосувала проти демонстрантів газ. Повідомляється про велику кількість поранених, користувачі социалной мереж повідомляють, що поліція також застосувала проти мітингувальників гумові кулі.

Вночі в Стамбулі поліція знову застосувала проти демонстрантів газ. Повідомляється про велику кількість поранених, користувачі социалной мереж повідомляють, що поліція також застосувала проти мітингувальників гумові кулі.

Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook журналіст Осман Пашаєв, вночі запеклі зіткнення відбувалися а районі Бешикташ. Також журналіст повідомляє, що група близько ста осіб закидала камінням офіс прем'єр-міністра в Стамбулі, а також журналістів, які знімали те, що відбувається. "Мечеть Безмен Алем Валіде Султан відкрила двері для поранених протестувальників і перетворилася в госпіталь", - написав журналіст.

Читайте також: Демонстрації в Стамбулі спалахнули з новою силою (фото, відео)

Вчора після тимчасового затишшя протиурядові демонстрації в турецькій столиці спалахнули з новою силою.

Представники громадської опозиції "Топлумсал муаліфет" закликали присутніх опустити всі політичні прапори. Вітаються тільки національні прапори з портретом Мустафи Ататюрка.

За даними турецької лікарської асоціації, за три дні протестів кількість поранених перевищила тисячу чоловік у Стамбулі, ще 700 осіб постраждали в Анкарі. За урядовими даними, потерпілих значно менше. Судячи з повідомлень в соціальних мережах, є жертви протистояння, проте офіційно ці дані не підтверджують.

Масові виступи проти забудови головної стамбульської площі тривають вже кілька діб, і за цей час з демонстрації проти забудови площі Таксим переросли в демонстрацію проти політики прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, якого звинувачують в авторитаризмі і "повзучої ісламізації" країни.

Фото: Протести в Стамбулі

США і Великобританія висловили заклопотаність жорсткими діями турецької влади. Правозахисна організація Amnesty International також засудила дії поліції. "Влада Туреччини мають заборонити поліції будь надмірне застосування сили і негайно почати розслідування випадків зловживання", - заявив директор європейської та центрально-азіатській програми організації Джон Далхусейн.

У заяві у Ердоган заявив, що "Таксим не може бути місцем, де екстремісти йдуть розносячи". Він також сказав, що "демократії окремо від виборчих урн не буває". За словами прем'єр-міністра, рішення про перебудову площі та відновленні старих османських казарм залишається в силі, однак про плани зведення на Таксимо великого торгового центру, що викликали масовий протест городян, нічого сказано не було.

31 травня стамбульський суд наказав припинити роботи на площі Таксим, однак сьогодні Ердоган заявив, що забудова історичного місця продовжиться, а протестувальники лише використовують сприятливу можливість для організації заворушень. "Незважаючи на всі провокації, насильство і нападу, поліція веде важку роботу по стабілізації становища. Повідомлення про надмірне застосування сили поліцейськими будуть розслідувані", - сказав прем'єр-міністр Туреччини.

Читайте також: У Туреччині заарештовано близько тисячі демонстрантів (відео)

Також демонстрантів протестують проти нещодавно введених обмежень на продаж і рекламу алкоголю. Минулого тижня парламент прийнятий закон, що обмежує продаж і вживання алкогольних напоїв. Відповідаючи критикам, турецький прем'єр заявив, що хоче припинити "хитання молоді у п'яному вигляді", а не намагається нав'язати мусульманські цінності.

Нагадаємо, що Реджеп Тайіп Ердоган перебуває при владі з 2002 року, і деякі в Туреччині вважають, що країна скочується до авторитаризму.