ua en ru

Протести в Туреччині: Хакери Anonymous заблокували урядові сайти

Автор: RBC.UA
Хакерське угруповання Anonymous в ніч на понеділок, 3 червня, вчинило низку атак на урядові сайти Туреччини і ряд державних відомств, про це повідомляє Agence France Press.

Хакерське угруповання Anonymous в ніч на понеділок, 3 червня, вчинило низку атак на урядові сайти Туреччини і ряд державних відомств, про це повідомляє Agence France Press.

За інформацією агентства, в результаті атак хакерам вдалося заблокувати доступ до сайту Президента країни Абдуллаха Гюля і сайту правлячої партії Туреччини. Крім того, заблокованими виявилися сайти відразу кілька відомств і міністерств. В даний час не всі піддані атаці електронні ресурси знаходяться в робочому стані.

Читайте також: У Стамбулі та Анкарі постраждали понад 1500 осіб

При цьому в ніч на понеділок перестали працювати сайти деяких ЗМІ - газети Official Gazette і приватного телеканалу NTV.

Атаки на урядові сайти була протестом проти чинного прем'єр-міністра країни Тайіпа Ердогана і турецького уряду.

Нагадаємо, масові акції протесту в Туреччині почалися близько тижня тому після того, як влада Стамбула вирішили побудувати торгово-розважальний центр на площі Таксім і заради цього стали вирубувати дерева в центральному парку Гезі. Це викликало обурення тисяч жителів міста.

Невдоволені городяни стали виходити на вулиці, поступово протест переріс із соціального невдоволення в політичне протистояння - в містах країни стали проходити демонстрації проти політики прем'єр-міністра Ердогана. Його звинувачують в авторитаризмі і "повзучій ісламізації" країни. Пікети турецьких громадян проти "диктаторської політики глави уряду пройшли і в деяких європейських містах.

Читайте також: Демонстрації в Стамбулі спалахнули з новою силою

У період з 1 червня в зіткненнях з поліцією кілька сотень людей отримали поранення. Багато учасників мітингів були арештовані.