ua en ru

Протести в Туреччині: Демонстранти відмовляються залишати парк Гезі (фото)

Автор: RBC.UA
Протестувальники у Стамбулі в черговий раз відмовилися залишити парк Гезі, через вирубку дерев у якому в Туреччині почалися масові протести.

Протестувальники у Стамбулі в черговий раз відмовилися залишити парк Гезі, через вирубку дерев у якому в Туреччині почалися масові протести. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Фотогалерея "Протистояння у Стамбулі"

Із закликом залишити парк до мітингувальників у п'ятницю звернувся прем'єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган. В уряді заявили про відмову на якийсь час від планів забудувати цю місцевість.

Група представників демонстрантів була запрошена на зустріч до Анкари, де знаходиться робоча резиденція прем'єр-міністра, після того, як після ультиматуму Ердогана протести не припинилися. Серед парламентерів від протестувальників - члени "Платформи солідарності Таксима", організації, яка була в центрі протестів з перших днів. Члени групи також брали участь в перших переговорах з віце-прем'єром Бюлентом Аринчем. У групу парламентерів, прибулих до Анкари, також увійшли відомі в Туреччині актори і співаки, що підтримали протестувальників.

Читайте також: Ердоган зробив демонстрантам в Стамбулі "останнє попередження" (фото, відео)

Раніше Ердоган обіцяв, що питання подальшої долі парку визначить референдум. Фактично таке голосування не має юридичної сили, проте прем'єр мав на увазі, що його результати враховуватимуться.

У своїй спільній заяві протестувальники у Стамбулі відзначили, що продовжать демонстрацію "перед лицем несправедливості, що панує в країні".

В Анкарі поліція вночі застосувала водомети до мітингувальників, які звели барикади біля будівлі уряду.

Читайте також: Ердоган пообіцяв заморозити будівництво в парку Гезі і винести питання на референдум

Антиурядові протести продовжуються в Туреччині вже більше двох тижнів. Нагадаємо, що масові протести в Туреччині почалися на площі Таксим з мирного мітингу на захист парка Гезі, який міська влада збирається реконструювати, а на його території побудувати торговий центр. В результаті дій поліції більше 100 демонстрантів отримали поранення, ще близько 80 були затримані. Поведінка правоохоронців призвела до того, що виступи поступово набули форми протесту проти режиму Ердогана, який узяв курс на подальшу ісламізацію країни.

Сам Ердоган використовує риторику, знайому багатьом, хто стежить за конфліктом у Сирії або протестними виступами в Росії. "Ці демонстранти - неосвічений натовп, вони займаються насильством і грабежами, сіють хаос і спалюють урядові автомобілі. Будь-яка акція протесту, яка наносить утрату стабільності Туреччини, не є мирною. Ми не дозволимо нікому змусити нас робити речі, які є незаконними", - заявив турецький прем'єр в ході виступу в парламенті.

Читайте також: Ердоган псує свою репутацію і в країні, і за кордоном, - МЗС Німеччини (фото, відео)

Днями міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле заявив, що турецький уряд псує свою репутацію як усередині країни, так і за кордоном шляхом придушення демонстрацій протесту.