Проливні дощі в Китаї: евакуйовано більше 100 тис. жителів

Понеділок 18 жовтня 2010 08:36
Автор: RBC.UA
За станом на сьогодні у провінції Хайнань (Південний Китай) через зливи, що не вщухають, затоплено понад 200 сіл, понад 100 тис. жителів екстрено евакуйовано до безпечних місцевостей.

За станом на сьогодні у провінції Хайнань (Південний Китай) через зливи, що не вщухають, затоплено понад 200 сіл, понад 100 тис. жителів екстрено евакуйовано до безпечних місцевостей, повідомляє Сіньхуа.

Як заявили в метеорологічній службі провінції, від 8:00 15 жовтня до 13:00 17 жовтня на острів Хайнань пересічно випало 229,8 мм опадів, внаслідок чого затоплено більше 200 сіл. Майже на всіх головних річках Хайнаня вода піднялася вище за нормальний рівень, близько 70% зі 1100 водосховищ є в аварійній ситуації.

На даний час метеорологи не прогнозують можливості послаблення злив у провінції. Повінь не спадає.

Нагадаємо, в вересні ц.р. КНР постраждала від тайфуну "Фанапі".  В результаті злив, викликаних "Фанапі", в провінції Гуандун постраждали близько 435 тис. жителів, стихія зруйнувала більше 346 будівель. Кількість опадів, що випали за час семигодинної зливи перевищило 548 мм. Загальний економічний збиток від тайфуну вже перевищив 78,9 млн дол.

В кінці серпня ц.р. в Китаї через повінь були евакуйовані 50 тис. людей - жителів міста Даньдун в провінції Ляонін. У місті було порушено електропостачання, затоплені дороги, пошкоджені 230 житлових будинків.

Відзначимо, з початку поточного року в Китаї від зливових дощів і повеней, наймасштабніших за останні десять років, загинули більше 700 осіб.

У загальній складності від повені постраждали 110 млн чоловік, що проживають в 27 провінціях і муніципалітетах. Крім того, були евакуйовані ще 8,06 млн чоловік. Природна катастрофа також завдала значних збитків орним землям, 7 млн га яких виявилися непридатними для землеробства. Від розгулу стихії постраждали 645 тис. будинків. За підрахунками спеціалізованої служби при уряді КНР, економічний збиток від повеней складає біля 21 млрд дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся