Прокуратура Харківської обл.: Тимошенко доставили в клініку силоміць (відео)

Вівторок 24 квітня 2012 13:57
Автор: RBC.UA
Прокуратура Харківської області визнала, що Юлію Тимошенко доставили в центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці" силоміць.

Прокуратура Харківської області визнала, що Юлію Тимошенко доставили в центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці" силоміць. Про це повідомляє радіо "Свобода".

"Людина зібралася, одягнулася, а потім лягла на ліжко і сказала: "Я нікуди не поїду". Згідно з законом, Кримінально-виконавчим кодексом, пенітенціарна служба має право застосувати фізичний вплив: взяли на руки, віднесли в машину і доставили в лікарню", - сказав журналістам прокурор області Геннадій Тюрін.

В той же час він відзначив, що прокурорська перевірка, яка проводилася за заявою Тимошенко, не знайшла підтвердження її словам про те, що під час перевезення її вдарили в живіт, викручуючи руки і ноги. Він також зазначив, що люди, які були присутні під час перевезення Тимошенко в лікарню, не підтвердили її слова.

Раніше депутат від БЮТБ Сергій Пашинський повідомив, що "конвой вдарив Тимошенко ногою в живіт, викручуючи руки, в неї гематома". За його словами, відповідну заяву про побої Тимошенко зареєструвала ще у понеділок і саме через це два дні до неї не допускали адвоката.

У свою чергу Тюрін повідомив, що зараз немає ніяких перешкод для зустрічі з Тимошенко її захиснику Власенко.

Нагадаємо, Тимошенко доставили в лікарню ввечері 20 квітня. Але вже 22 квітня її повернули назад у колонію, так і не почавши лікування. Як заявили в Міністерстві, Тимошенко відмовилася від медичної допомоги. В "Батьківщині" зате заявили, що доставка політика в лікарню було лише приводом для чергової порції брехні" з боку органів влади.

Нагадаємо, на початку квітня повідомлялося, що за наполяганням уряду ФРН Тимошенко можуть відправити в одну з німецьких клінік для лікування від грижі міжхребцевого диска. У свою чергу Міністерство охорони здоров'я України запропонувало лікувати Тимошенко в спеціалізованому стаціонарі в Центральній клінічній лікарні "Укрзалізниці" у Харкові. Проте раніше Тимошенко неодноразово відмовлялася від лікування в лікарні "Укрзалізниці".

При цьому в Міністерстві охорони здоров'я України заявляли, що німецькі лікарі, які обстежили Тимошенко, не висловили претензій до лікарні "Укрзалізниці". В п'ятницю Міністерство охорони здоров'я оголосило версію висновків німецьких лікарів, у яких міститься висока оцінка самої клініки, але визначений як окремий момент в лікуванні колишнього прем'єр-міністра "питання психологічного характеру, пов'язане з довірою Тимошенко до українських лікарів".

Як повідомляли в Державній пенітенціарній службі України, за період перебування в установах пенітенціарної відомства Тимошенко більше 50 разів відмовлялася від медичних оглядів, інструментальних і лабораторних обстежень, а також тільки протягом лютого - березня цього року 3 рази відмовлялася від проходження лікування, призначеного комісією висококваліфікованих німецьких і українських лікарів.

Зазначимо, екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Зазначимо, що з переведенням в колонію здоров'я Тимошенко значно погіршився. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд, де вона зараз і розглядається.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся